Arşiv

“Seçilme Hakkına İpotek Koyuldu”

  BEYŞEHİR-CHP Beyşehir İlçe Başkanı Sinan Özdemir, halkın seçme ve seçilme hakkına ipotek konulduğunu ileri sürdü.      Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, halkın oylarıyla seçilmiş olan Balbal ve Haberal’ın milletvekilliği mazbatasının..

“Seçilme Hakkına İpotek Koyuldu”

 

BEYŞEHİR-CHP Beyşehir İlçe Başkanı Sinan Özdemir, halkın seçme ve seçilme hakkına ipotek konulduğunu ileri sürdü.

     Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, halkın oylarıyla seçilmiş olan Balbal ve Haberal’ın milletvekilliği mazbatasının neden teslim edilmemekte olduğunu sordu.

     İleri demokrasi adına ahkam kesenlerin demokrasiden nasip almadığını yaşayarak öğrendikleri görüşlerine yer veren Özdemir, şunları kaydetti:

     “Seçme ve seçilme hakkı YSK’dan engellenmeyen, seçilme hakkının önünde engel olmadığını ifade eden YSK son karar alma mercii ise hala neden milletvekili mazbataları teslim edilmemektedir?   Sayın Cemil Çiçek ,tutuklu vekillerin serbest kalması gerektiğini ifade edip gereğini yapmamasını anlamakta zorlanıyorum.Bugün bu uzlaşmayı engelleyen vekillik haklarının gasp edilmesi emrini kim veriyor ?

               AKP demokrasi anlayışının ülkedeki ve dünyadaki görüntüsü maalesef utanç vericidir.Her ulusal konuda yalan makinası haline gelmiş bir iktidarın diktatörlük hevesleri mutlaka önlenmelidir.

    Dün mazlumu oynayan AKP bugün kurmuş olduğu özel yetkili mahkemelerle halkın üzerinde baskı kurmakta yetmezse sudan bahanelerle tutuklayarak yıllarca tutuklunun niye tutuklandığını bilmeden serbest kalanın niye serbest kaldığını kavrayamadığı,demokrasiyi iktidar ve çıkarları için kullandıkları net olarak görülmektedir.

    Neo liberal politikaların artık Avrupa da teker ,teker çökmesi bizde de umut işığı doğurmaktadır.

  Ulusal çıkarlarımızı tasfiye etme misyonunu yüklenen AKP nin de sonu gelmiştir. Bu sonu hızlandırmak ulusal çıkarlarımız adına ve Atatürk devrimlerine sahip çıkmak,ulusal bayramlarımızı  özgürce büyük bir gururla kutlamak her ülke vatandaşımızın asli görevi olmalıdır.

              ABD nin emperyalist amaçlarına hizmet adına yarışanların ülkemizin yarınlarında birer mandacı Ali kemaller olarak anılacaktır.

   Demem odur ki artık AKP nin baskıcı ve işbirlikçi politikalarına ,tarımı ,milli sanayiyi ,ulus bilincini,madenlerimizi,ordumuzu,aydınlarımızı,cumhuriyeti tasfiye etmesine karşı çıkmak ve gündeme taşımak her yurtseverin başlıca görevidir…

   Yüzyılımızın yüz karası seçilmişlerin vekillik hakkının verilmemesi meclisin ilk yapması gereken görevleri arasında  olduğunu sayın Balbal ve Haberal’ın şahsında seçilmişlerin mecliste yer almaları ülkemizi ve meclisi bu utançtan kurtaracaktır.

   Yok olmuyorsa yüksek seçim kurulunun varlığı tartışma konusu olacaktır.Lütfen biraz düşünelim ? Son zamanlarda bizlere unutturmaya çalıştıkları  şey lütfen biraz düşünelim ve sorgulayalım”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL