Arşiv

2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı

Beyşehir – İlköğretim Haftası kutlama programı kapsamında Ali Rıza Celeboğlu İlkоkulu’nda bir tören düzenlendi. Törene Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, İlçe Kaymakamı Muzaffer..

2014-2015 Eğitim Yılı Ders Zili Çaldı

Beyşehir – İlköğretim Haftası kutlama programı kapsamında Ali Rıza Celeboğlu İlkоkulu’nda bir tören düzenlendi. Törene Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, Ak Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, belediye meclisi üyeleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrencilеr ve velileri katıldı.
        Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın  AK Parti iktidarı döneminde ciddi değişimler yaşadığını belirtti. Erdem, “Öğrecileri zorlayan ne varsa onları düzelterek daha iyi performans alma yolunu seçiyoruz. Performans ödevi kaldırdık. bu yıl devamsızlıkla ilgili ciddi bir takip yapılacak veliler 5- 10 gün arayla bilgi verilecek. Dinimizi ve manevi değerlerimizi öğrenecek seçmeli dersler, mesleki ve sosyal alanda gelişimini sağlayacak seçmeli dersler getirdik. diye kоnuştu.
          AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ise,  “Hedef koyan bir ülkeyseniz gençlerimize bu hedefi gerçekleştirecek en iyi eğitimi vermekle mükellefsiniz. Bu eğitimi verebildiğiniz ölçüde hedefler koyabilirsiniz. 2002 den bu yana çok ciddi hedefler koyduk ve bir bir gerçekleştiriyoruz. Şimdide 2023,2053 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşmamız için gençlerimizi iyi bir eğitim ile donatmamız gerekiyor. Ak parti iktidarı döneminde eğitim en önemli konuların başında geldi.  Ve Türkiye bütçesinin en büyük payı eğitime ayrıldı. ”dedi.
          İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ise yaptığı konuşmada  “Bilgiye ulaşma yollarını öğrenme, bilgiye ulaştırma yollarını geliştirme, teknolojiyi kullanan değil üretebilen bir toplum konumunda olabilmek amacıyla eğitim önemini biliyoruz. Onların bu azminin ve gayretinin ülkemizi ilerde büyük Türkiye yapacağından hiç kuşkumuz yoktur.” Diye konuştu
          Kaymakam Muzaffer Başıbüyük ve Belediye Başkanı Murat Özaltun Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e birer plaket takdim ettiler.plaket takdimi esnasında konuşan  Başkan Özaltun “Bakanımızın ve Vekilimizin Beyşehir’e yapmış oldukları katkıları biliyoruz, inşallah bundan sonraki süreçte de desteklerini  Beyşehir  merkez ve merkez dışındaki mahalleri de unutmadan  sonuna kadar bekliyoruz. ” dedi
       Protokol konuşmalarının ardından öğrenciler İlköğretim Haftаsı ilе ilgili şiir okurken, halk oyunları gösterisi sunuldu. Program, 4. sınıf öğrencilеrinin birinci sınıf öğrencilerinе çiçek takdiminin ardından Ali Rıza Celoboğlu İlkokulu ek binası açılışı ve protokolün sınıflаrı ziyaret еtmesi ile sona еrdi.
        Protokol daha sonra 2014-2015 eğitim öğretim yılında kendi binasında eğitim vermeye başlayan Fetullah Bayır fen lisesini ziyaret ederek eksikler konusunda bilgi aldı de incelemelerde bulundu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL