Arşiv

26. Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu

BEYŞEHİR – Açıklamayı 12. cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Ak Parti MYK’dan sonra kameralar karşısına geçen Erdoğan, Ak Parti Genel Başkanlığı ve başbakanlık için ortak belirlenen ismin Konya Milletvekili..

26. Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu
BEYŞEHİR – Açıklamayı 12. cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Ak Parti MYK’dan sonra kameralar karşısına geçen Erdoğan, Ak Parti Genel Başkanlığı ve başbakanlık için ortak belirlenen ismin Konya Milletvekili Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu olduğunu açıkladı.
        Cumhurbaşkanı seçilen AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “27 Ağustos’ta AK Parti’nin Olağanüstü Genel Kurulu’na Genel Başkan adayı olarak girecek arkadaşımız, Dışişleri Bakanımız Konya Milletvekilimiz Ahmet Davutoğlu kardeşimdir” dedi.
        Erdoğan, partisinin Genel Merkezi’ndeki Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından yaptığı konuşmada, AK Parti Genel Başkan adayını belirlemek için gerçekleştirilen istişare süreçlerinde ortaya çıkan çok sayıda isim arasından elbette birini seçmeleri gerektiğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL