Arşiv

3,5 Dakikada Yangına Yetişiyorlar

               Beyşehir – Beyşehir Belediyesi İtfaiye Müdürü Ercan Selvi, açıklamada bulundu.              Beyşehir kent merkezinde itfaire arazözlerinin en fazla..

3,5 Dakikada Yangına Yetişiyorlar

 

             Beyşehir – Beyşehir Belediyesi İtfaiye Müdürü Ercan Selvi, açıklamada bulundu.

             Beyşehir kent merkezinde itfaire arazözlerinin en fazla 3,5 dakika içerisinde yangın mahalline ulaşarak yangın vakalarına müdahale edebilecek kapasiteye sahip olduğunu belirten Selvi, teşkilatın 3 itfaiye arazözü, 1 kurtarıcı ve 25 personelle bölgenin tamamında görev yaptığını vurguladı.

            Yeni Büyükşehir Belediyesi Yasası ile birlikte Konya’da 5 bölge itfaiye teşkilatı oluşturulacağını, Beyşehir’in de bu 5 bölgeden biri olacağını ifade eden Selvi, “Beyşehir’de konuşlandırılacak bölge itfaiye teşkilatının Beyşehir ile etrafındaki 5 ilçeye de hizmet vermesi planlanıyor” dedi.

            İtfaiye teşkilatına kazandırılan 32 metre uzunluğa sahip merdivenli yeni itfaiye aracı ile artık yüksek katlı binalarda yaşanabilecek yangın olaylarına da müdahale edebilir hale geldiklerini aktaran Selvi, şunları kaydetti:

            “Beyşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı her yıl ortalama 500 bina, araç ve anız yangınına müdahale ediyor. Yeni kurulan sistemle Konya 112 Komuta Merkezi ile de daha hızlı irtibat halinde olmaya başladık. Özellikle sıkışmalı trafik kazası ve yangınlarda 112 ekipleri anında 110 ekiplerimize ulaşabilen bir altyapıya kavuştu.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL