Arşiv

Arıtma Tesisleri Bu Yıl Hizmete açılacak

        BEYŞEHİR-Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, abonelerinin su ve kanalizasyon ihtiyacını sağlıklı ve kesintisiz karşılamak üzere tüm ilçelerde olduğu gibi Beyşehir’de de 7/24 hizmet veriyor. KOSKİ,..

Arıtma Tesisleri Bu Yıl Hizmete açılacak

        BEYŞEHİR-Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, abonelerinin su ve kanalizasyon ihtiyacını sağlıklı ve kesintisiz karşılamak üzere tüm ilçelerde olduğu gibi Beyşehir’de de 7/24 hizmet veriyor. KOSKİ, Beyşehir İlçesi’nde su ve kanalizasyon yatırımlarına başladı.
         Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Konya sınırlarında bulunan tüm yerleşim yerlerinde kesintisiz ve sağlıklı su ve kanalizasyon hizmeti vermek için aralıksız çalışıyor. Bu kapsamda 2014 yılının Nisan ayı itibariyle Beyşehir İlçesi’ne bağlı iki farklı mahallede bulunan su tesislerini işletmeye alan KOSKİ Genel Müdürlüğü, 6360 sayılı Büyükşehir Yasası çıkmadan önce Beyşehir merkezde KDV dahil 1,62 TL olan fiyatın aynısı uygulamaya devam ediyor. Yine aynı kanunla mahalleye dönüşen Beyşehir’e bağlı 18 beldenin su fiyat tarifesi aynen korunuyor. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim birimlerinde ise kanun gereği ¼ oranında su fiyatı uygulanıyor.
         KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Beyşehir’e bağlı dört mahallede su yapım ihalesi, üç mahallede de içme suyu araştırması yapılacak. Ayrıca KOSKİ, Sağlıklı ve kesintisiz su hizmeti için sabit merdiveni olmayan 44 su deposunda ve su ile teması uygun olmayan 53 depoda bakım ve onarım çalışması, bir mahallede de su artırmak için kaptaj çalışması yapacak.
         Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Beyşehir Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi olarak 2005 yılında işletmeye alınan ve 2008 yılında ilçe belediyesi tarafından enerji giderinin fazla olmasından dolayı işletilemez hale gelen Atıksu Arıtma Tesisi’nde de çalışmalara başladı. Tesisin çalışır duruma getirilmesi için revizyon proje dokümanları ihalesini yapan KOSKİ,  2014 yılı içerisinde tesisi işletmeye almayı planlıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL