Arşiv

Asırlık köprünün 100. yaşı kutlanacak

BEYŞEHİR – Asırlık köprünün yapımı Beyşehir Belediyesi’nin organize ettiği bir programla ilk kez kutlanacak.        Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, konser programı ve havai fişek gösterilerinin..

Asırlık köprünün 100. yaşı kutlanacak

BEYŞEHİR – Asırlık köprünün yapımı Beyşehir Belediyesi’nin organize ettiği bir programla ilk kez kutlanacak.
        Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, konser programı ve havai fişek gösterilerinin de yer alacağı geniş kapsamlı organizasyonun eğlence bölümünü Karaman’ın Ermenek ilçesinde 18 maden ocağı çalışanının ocakta mahsur kalması üzerine iptal ettiklerini söyledi. Bölgede arama kurtarma çalışmaları sürerken, Beyşehir’de bu tarz bir organizasyon gerçekleştirmeyi doğru bulmadıkları için programın eğlence bölümünü iptal ettiklerini belirten Özaltun, “Programda konser programları, havai fişek gösterileri ve  Çerkez dansları ve eğlenceye yönelik bir dizi aktiviteler yapmayı planlıyorduk. Ama, yaşanan son üzücü olay üzerine  tarihi köprünün 100.yılını doldurmasını eğlence bölümü olmadan kutlayacağız”dedi.
       Özaltun, açıklamasında, “Ermenek’te 18 işçi kurtarılmayı beklerken bu tarz bir kutlama yapmamızın doğru olmayacağını düşündük. 2 Kasım Cumartesi günü tüm hemşehrilerimizi birlik ve beraberliğimizi pekiştirme adına da Taşköprü’de bekliyoruz. Programda tekvando, güreş ve kick-boks gösterileri ile konferans programı olacak. Orada yine engelli kardeşlerimize çeşitli mütevazi hediyeler vermeyi planlıyoruz”dedi. Özaltun, açıklamasında, maden ocağında mahsur kalan işçilerle ilgili olarak da, “Allah’ım onların yardımcısı olsun. Ailelerine sabırlar versin. İnşallah bu tür olaylar bir daha tekerrür etmez. Tüm Türkiye gibi bizler de Ermenek’ten gelecek iyi haberleri bekliyoruz”dedi.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL