Arşiv

Atlı Kaya Fotoğrafına İkincilik Ödülü

BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesinde yaşayan ve son yıllarda adını “bol ödüllü” fotoğraf sanatçısı olarak duyuran Seyit Konyalı’nın, ilçeye bağlı tarihi örenlere sahip Fasıllar Mahallesi’nde çektiği bir fotoğraf  942 fotoğrafçının 3..

Atlı Kaya Fotoğrafına İkincilik Ödülü

BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesinde yaşayan ve son yıllarda adını “bol ödüllü” fotoğraf sanatçısı olarak duyuran Seyit Konyalı’nın, ilçeye bağlı tarihi örenlere sahip Fasıllar Mahallesi’nde çektiği bir fotoğraf  942 fotoğrafçının 3 bin 306 eserle katıldığı yarışmada ikincilik derecesi elde etti.
      Aktüel Arkeoloji Dergisi tarafından düzenlenen 2.Ulusal Arkeoloji Fotoğraf Yarışması’nın  sonuçları açıklandı. “Anadolu’yu Fark Etme Zamanı” konulu yarışmaya Beyşehir’in Fasıllar Mahallesi’nde çekimini yaptığı (Atlı Kaya)  “Fasıllar 2014” isimli eserle katılan Seyit Konyalı, jüri tarafından ikincilik ödülüne layık bulundu.
       Konyalı’ya ikincilik derecesi 2 bin 500 liralık para ödülünü de kazandırdı.
       Katıldığı yarışmalarda, Beyşehir ve Konya’nın ismini fotoğraf dünyasında duyurmayı gelenek haline getiren Konyalı, elde ettiği son başarı ile de bölgenin gururu oldu.
        Anılan yarışmada birincilik ödülünü “Edirne Menhirleri-2013” isimli eseriyle İstanbul bölgesinden Ömer Şahin elde ederken, üçüncülük derecesinin sahibi ise “anide yaşam 2015” adlı eseriyle Zonguldak bölgesinden Osman Karamehmetoğlu oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL