ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Bakıma Muhtaçların Evlerinde Bayram Temizliği

BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesinde, yaklaşık 2,5 yıl önce hizmete sunulan Evde Bakım Hizmetleri kapsamında, içerisinde yaşlı ve bakıma muhtaç insanların yaşadığı 70 evin düzenli olarak temizliği yapılıyor.       ..

Bakıma Muhtaçların Evlerinde Bayram Temizliği

BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesinde, yaklaşık 2,5 yıl önce hizmete sunulan Evde Bakım Hizmetleri kapsamında, içerisinde yaşlı ve bakıma muhtaç insanların yaşadığı 70 evin düzenli olarak temizliği yapılıyor.
        Beyşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri ekibi, kurban bayramı öncesinde evde bakım hizmetlerini yoğunlaştırdı. Bayram öncesinde bakıma muhtaç yaşlıların evleri genel bir temizlikten geçirilirken, saç tıraşı ve tırnak bakımı gibi kişisel bakım hizmetleri de veriliyor. Ekipler, evlerde bakıma muhtaç kişilerin çamaşır ve bulaşıklarını yıkayıp, yemeklerini de pişirirken, perdeler de yıkanıp ütüleniyor. Evlerin banyo, mutfak ve tuvalet dahil her yeri baştan aşağı temizleniyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Evde Bakım Hizmetleri ekiplerinin yaklaşık 2,5 yıldır bu hizmeti Beyşehir merkez ve ilçeye bağlı tüm mahallelerde bakıma muhtaç yaşlı kişilerin evlerinde verdiğini belirterek, “Bu hizmetten şu an için 70 bakıma muhtaç insanımız istifade ediyor. Rutin olarak belli periyotlarda bakıma muhtaç yaşlılarımızın evlerine giden ekiplerimiz bu hizmeti zaten düzenli olarak veriyor. Ancak, kurban bayramı dolayısıyla evde bakım hizmeti mesaisi de yoğunlaştı. Amacımız, bayram öncesi bu bakıma muhtaç insanlarımızın evlerini tertemiz, pırıl pırıl insanca yaşayacağı mekanlar haline getirebilmek. Bu birimde gönüllü olarak görev yapan ekiplerimize mesailerinde kolaylıklar diliyorum. Bu hizmeti verirken tek hedefimiz var; Allah rızası ve onların hayır dualarını alabilmek. Yani, bu hizmetler bize dua olarak aslında geriye dönüyor. Onların hayır dualarıyla hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL