Arşiv

Balıkçı Tekneleri Demokrasi İçin Yarıştı

BEYŞEHİR – Yaklaşık bir haftadır süren şölen kapsamında göl üzerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Beyşehir Gölü’nde balıkçılık faaliyeti yapan motorlu tekneler, Jandarma burnu mevkisinde başlayan ve Sevgi Adası’nda sona eren yarışmada..

Balıkçı Tekneleri Demokrasi İçin Yarıştı

BEYŞEHİR – Yaklaşık bir haftadır süren şölen kapsamında göl üzerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Beyşehir Gölü’nde balıkçılık faaliyeti yapan motorlu tekneler, Jandarma burnu mevkisinde başlayan ve Sevgi Adası’nda sona eren yarışmada tatlı sularda birinci gelebilmek için kıyasıya yarıştı.

Yarışmada birinci gelen balıkçı teknesinin sahibi altınla ödüllendirilirken, dereceye giren diğer isimlere madalya ve hediyeleri Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ile Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hasan Kurt tarafından verildi. Başkan Özaltun, “Hepiniz gönlümüzdeki birincisiniz” diye konuşurken, dereceye giren balıkçıları kutladı.

        Etkinlikler çerçevesinde göl üzerinde jetski, flayboard, jetboat, banana, sofa ve su yatağı gösterileri de gerçekleştirildi. Katılımcıların Türk bayrağıyla göl suları üzerinde yaptığı gösteriler, kıyıda toplanan vatandaşlar tarafından alkışlarla ve beğeniyle izlendi.

        Beyşehir Take Off pistinden kalkış yapan Konya Hava Sporları Kulübü’ne mensup yamaç paraşütçüleri de göl üzerinde demokrasi şöleni kapsamında uçuşlar gerçekleştirdi. Yamaç paraşütçüleri festival alanına Türk bayrağı açarak iniş yaparken yoğun ilgi topladı. Demokrasi şöleni kapsamında paramotorlar da göl üzerinde Türk bayraklarıyla gösteriler gerçekleştirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL