Arşiv

Başkan Akyürek’ten Hüyük’e Yatırım

HÜYÜK – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hüyük’te Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını başlatarak vatandaşlarla buluştu. Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile birlikte ilk olarak Hüyük’e geçen Büyükşehir Belediye..

Başkan Akyürek’ten Hüyük’e Yatırım

HÜYÜK – Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hüyük’te Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını başlatarak vatandaşlarla buluştu. Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü yöneticileri ile birlikte ilk olarak Hüyük’e geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Adayları Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Ömer Faruk Kanık ve Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin ile birlikte İmrenler Göleti ve damla sulama projesini başlattı.
           İMRENLER GÖLETİ VE DAMLA SULAMA PROJESİ
          Gölet projesi ile bu bölgede yaklaşık 400 dekarlık yeni bir alanın sulanabilir hale geleceğini kaydeden Başkan Akyürek, böylece ürün kalitesi, çeşitliliği ve miktarında artış sağlanacağını, İmrenler bölgesine artı bir katma değer girişi olacağını söyledi. Tarımsal destekleri hükümetle birlikte sürdüreceklerini kaydeden Başkan Akyürek, ayrıca meyve fidanı, sebze fidesi desteklerinin artarak devam edeceğini ifade etti. Başkan Akyürek, geçtiğimiz yıllarda 2 milyon lira seviyesinde olan bu desteklerin 2015 yılında 9 milyon liranın üzerine çıkarıldığını vurguladı. Programa katılan AK Parti Konya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile bölgenin önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin en yaşanabilir alanlarından biri olacağını belirterek, “Buraların kalkınmasını ve gelir seviyesinin artmasını, insanların buradan gitmesini değil, geriye gelmesini sağlayacak ortam temin edilecek” dedi.
          HÜYÜK’E RÜZGAR ENERJİ SANTRALİ
          Daha sonra Meclis üyeleri ve muhtarlarla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, başta Şehir Konağı, Rüzgar Enerji Santrali, ana cadde tanzimi, mahalle yolları olmak üzere Hüyük yatırımlarını anlattı. Rüzgar Enerji Santrali’nin ihale aşamasında olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konya’da ilk olacak santralin model olacağını dile getirdi. Toplantının sonunda muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Akyürek, Hüyük Makbule-Durmuş Akkuş Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL