Arşiv

Başkan Özaltun: Konya’da 1. Türkiye’de 6. Sırada

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, halkın oylarıyla geride kalan 2015 yılının en başarılı Büyükşehir ilçe belediye başkanları arasında Türkiye’de 6’ıncı Konya’da ise 1. sırada yer aldı.   ..

Başkan Özaltun: Konya’da 1. Türkiye’de 6. Sırada

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, halkın oylarıyla geride kalan 2015 yılının en başarılı Büyükşehir ilçe belediye başkanları arasında Türkiye’de 6’ıncı Konya’da ise 1. sırada yer aldı.
        Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORC Araştırma Şirketleri tarafından 20 Aralık 2015-4 Ocak 2016 tarihleri arasında 30 Büyükşehir’in tüm ilçelerinde 20 bin 680 kişiyle “CATI-bilgisayar destekli telefon görüşmesi” aracılığıyla yapılan ankette vatandaşların yüzde 56.5’inin tercihini alan Belediye Başkanı Murat Özaltun, başarı sıralamasında 6’ıncı sırada yer buldu. Özaltun, başarılı Büyükşehir ilçe belediye başkanları sıralamasında Konya’yı temsil eden tek isim oldu. 2015 yılının başarı oranına göre ilk 20’ye giren Büyükşehir ilçe belediye başkanları içerisinde 6’ıncı sırada yer aldığı kamuoyuna açıklanan Beyşehir İlçesi Belediye Başkanı Murat Özaltun, alınan sonucu başkanlık ettiği meclis toplantısında meclis üyeleriyle de paylaşırken, “Ortada bir başarı varsa, bu hepimizin başarısı” diye konuştu.
         “HEDEFİMİZ BUNDAN SONRA DAHA ÜST SIRALAR”
        Konya için çok sevindirici bir haber aldıklarını dile getiren Başkan Özaltun,”ORC diye bir araştırma şirketi var, hepiniz biliyorsunuz malum. Bu araştırma şirketi, her yıl bir araştırma yapar ve bu araştırmaya göre yapılan oylama sonucunda başarılı olan belediyeleri bulur. Tabi bu 30 Büyükşehir ve 30 Büyükşehir’in ilçeleri arasında yapılan anket çalışmasında Büyükşehir dalında birinci olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek çıkıyor. Bizim gurur kaynağımız Konya olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek sıralamada ikinci belediye başkanı olarak çıktı. Biz bu tabloya baktıktan sonra Büyükşehir belediye başkanımızın ismini görüp mutlu olurken, daha çok mutluluk verecek olan bir başka tabloyla da karşılaştık. Bu tabloda Beyşehir Belediyesi 6’ıncı sırada Konya’da ise 1.Sırada.
       Türkiye geneli yapılan ankette 30 Büyükşehir’in ilçeleri arasında Beyşehir Belediyesi 6. sırada çıktı. Buradan şunu gururla söyleyebiliyoruz, Konya, Büyükşehir belediyeleri arasında ikinci, Beyşehir de Türkiye genelindeki Büyükşehir belediyelerinin ilçeleri arasında altıncı sırada çıktı. Her zaman söylüyorum, bu bir kişinin yapacağı bir başarı değil. Ekip ruhu, takım çalışması, ekibimizin düzgün çalıştığını gösteren bir tablo. İnanın bunu gururla ilk defa bu mecliste paylaşıyorum. Bu başarı meclisimizin ortak başarısı olduğu için öncelikle meclisimizle paylaşmak istedim, arkasından tabii ki basın mensupları ile de burada paylaşmış olduk. İnşallah bundan sonraki süreçte 6. sırada değil daha üst sıralara doğru çıkmak hedefimiz olacak” diye konuştu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL