Arşiv

Başkan Özaltun Öğrencilerle buluştu

BEYŞEHİR – Beyşehir Kredi Yurtlar Kurumu Konferans Salonu’nda öğrencilerle buluşan Özaltun, dünden bugüne yaşam öyküsünü okul ve üniversite yıllarını ve ardından iş hayatındaki tecrübelerini paylaştı, öğrencilere kariyer sahibi ve başarılı..

Başkan Özaltun Öğrencilerle buluştu

BEYŞEHİR – Beyşehir Kredi Yurtlar Kurumu Konferans Salonu’nda öğrencilerle buluşan Özaltun, dünden bugüne yaşam öyküsünü okul ve üniversite yıllarını ve ardından iş hayatındaki tecrübelerini paylaştı, öğrencilere kariyer sahibi ve başarılı olabilmelerinin sırlarını aktardı, bazı nasihat ve tavsiyelerde bulundu.
        Üniversite öğrencilerine önlerinde duran engelleri fazla büyütmemesi konusunda tavsiyelerde bulunan Özaltun, “İnsan önündeki engeli ne kadar büyütürse, o engeli o kadar zor geçer. Ama bu engeli önünüzde bir engel de olsa ne kadar küçük görürseniz, o noktada o engeli kolaylıkla ve hızlı bir şekilde atlatabilirsiniz” dedi.
        Öğrencilere, üniversite yıllarını çok iyi değerlendirmesinin iyi bir gelecek açısından önemini anlatan Özaltun, hedefli olmaları gerektiğinin de altını çizdi. “Eğer hedefiniz varsa, hedefleriniz yüksek olduğu müddetçe başarılı olmanız kaçınılmazdır” diye konuşan Özaltun, sadece bunun da yeterli olmayacağını dile getirerek, “Sadece hedef ortaya koyup da bunu tutturabilmek için bilgi birikimine sahip olmazsanız, bilgi almazsanız ve okuldaki zamanınızı yanlış olacak ama kantin köşelerinde veya farklı alanlarda harcarsanız, bunun kıymetini çok değil bir beş yıl sonra çok iyi anlayabileceksiniz.”ifadesini kullandı.
         Üniversite öğrencilerine Beyşehir’de öğrenim gördükleri bölümlerin yabana atılır alanlar olmadığını vurgulayan Özaltun, “Burada muhasebe, turizm, lojistik, dış ilişkiler, işletme, pazarlama, bankacılık gibi çok önemli bölümler var. Önemli olan üniversitedeki zamanınızı çok iyi değerlendirebilmek, kendinizi iyi yetiştirebilmek. Eğer siz bu zamanları çok iyi değerlendirip, kendinizi iyi yetiştirirseniz, okuduğunuz bölüm ne olursa olsun hiç fark etmez, çünkü hayatın ilerleyen aşamalarında bilgi birikiminiz fazlaysa ve bunu tecrübeyle birleştirerek iyi bir kariyerle farklı noktalara gelebilirsiniz” diye konuştu.
          Yaşamında kendisinin hep hedefleri olduğunu, belediye başkanı olmayı da hedeflediğini ve bunu başardığını bir sonraki hedefinin de mutlaka olduğunu vurgulayan Özaltun, “Ben size buradan şunu söylemek istiyorum; kendisinize kesinlikle ve kesinlikle hayatın her aşamasında hedefler koyun. Eğer hedefleriniz varsa, amacınız vardır; amacınız varsa bir bir o noktalara gelebilirsiniz. Lütfen şunu unutmayın, hiçbir zaman geçmiş değildir. Benim felsefem şu arkadaşlar; eğer sizin hedefiniz olursa, yaradan sonuna kadar sizin yanınızda ve size yardımcı oluyor. Biz şunu söylüyoruz; insan hep böyle bir yerlere girdiğinde hep referans, torpil diye isimlendiriliyor ya, aslında hayatın en büyük referansı yaradandır. Siz yaradana sığındığınız, niyetiniz halis olduğu müddetçe, bilgi birikiminizi tecrübenizle birleştirdiğinizde hayatın her aşamasında başarılı olursunuz. Biz sizleri inşallah gelecekte çok yüksek ve üst düzey makamlarda görmeyi çok arzu ediyoruz. Okuduğunuz bölüm, alan ne olursa olsun, ister beğenin, isterse beğenmeyin. Bölüm ne olursa olsun sosyal olursanız, bol bol kitap okursanız ve kendinizi geliştirirseniz illaki mezun olduğunuz bölümde, alanda çalışmanız da şart değil. Farklı alanlarda şu anda çalışma fırsatınız fazlasıyla olacak” diye konuştu.
          Programa katılan Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk ve Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel de öğrencilerle söyleşiye katılırken, gelecekle ilgili düşünce ve tavsiyelerde bulundu. Özaltun ve beraberindekiler, öğrencilerden söyleşi sonunda gelen soru ve talepleri de dinledi.
          Söyleşiye, Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kahraman Göksu, Beyşehir Kredi Yurtlar Kurumu Müdiresi Belgin Körpeli ile yurt çalışanları da katıldı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL