Arşiv

Bayrağa Saygı Yürüyüşü

            BEYŞEHİR-Ülkü Ocakları’nın çağrısı üzerine Orman İşletmesi önünde toplanan binlerce kişi “Bayrağa Saygı” yürüyüşü gerçekleştirdi.            Kalabalık burada Türk bayrakları açarak..

Bayrağa Saygı Yürüyüşü

            BEYŞEHİR-Ülkü Ocakları’nın çağrısı üzerine Orman İşletmesi önünde toplanan binlerce kişi “Bayrağa Saygı” yürüyüşü gerçekleştirdi.
            Kalabalık burada Türk bayrakları açarak sloganlar attı. Buradan sloganlar eşliğinde anıt alanına kadar yürüyen binlerce kişi Salgı duruşu ve istiklal Marşını okudu. Daha Sonra Ülkü Ocakları Adına Burak Parlak bir basın açıklaması yaptı.
            Basın açıklamasında Parlak;
               Siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olmuştur. Bölgede Türk devletinin etkisi gitgide azalırken, bölücülerin faaliyeti ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği anlaşılmaktadır.
               Bölücü örgüt mensupları gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yapmaktadır. Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır- Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir.
            Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür.
           Buradan yüce Türk milletine seslenmek istiyoruz: Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükumetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor!
           Türk milliyetçileri, yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir. Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir. Bayrağımıza el uzatan şerefsizler ve indirilmesine müsaade edenler elbette bunun bedelini ödemekten kaçamayacaktır.
              Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz: Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız. Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir!
               Burada herkes iyi bilmelidir ki Başbuğ Atatürk’ün bizlere vermiş olduğu ilk vazifemiz,Türk istiklalini,Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Bu görevden geri dönmeyeceğimize kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın.
             Hangi şartta şekilde ve zeminde olursa olsun Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmak için damarlarımızdaki asil kandan güç alarak mücadelemizi son nefer  son nefes ve son damla kana kadar devam ettireceğiz.
             Ne Mutlu Türküm Diyene!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL