Arşiv

Bedesten Türkiye’yi Temsil Edecek

Başkan Akyürek, Tarihi Bedesten’in Türkiye’deki dönüşüm ve sağlıklaştırma projelerine örnek olarak Singapur’da düzenlenecek uluslar arası bir toplantıda Türkiye’yi temsil edeceğini ifade etti.       Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek,..

Bedesten Türkiye’yi Temsil Edecek

Başkan Akyürek, Tarihi Bedesten’in Türkiye’deki dönüşüm ve sağlıklaştırma projelerine örnek olarak Singapur’da düzenlenecek uluslar arası bir toplantıda Türkiye’yi temsil edeceğini ifade etti.
       Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 bin 687 dükkan biriminde restorasyon çalışmasının yapıldığı Tarihi Bedesten’de esnafları ziyaret etti. Bedesten Ayakkabıcılar Derneği Başkanı Abdullah Dölek ve esnaflarla görüşen Başkan Akyürek, Bedesten’deki çalışmalarda artık sona gelindiğini belirterek, işbirliği nedeniyle esnaf derneklerine ve esnaflara teşekkür etti. Bedesten esnafının Selçuklu ve Osmanlı geleneğini yaşatırken kültür adına da katkı yaptığını kaydeden Başkan Akyürek, “Tarihi Bedesten, Türkiye’deki dönüşüm ve sağlıklaştırma projelerine örnek olarak dünya klasmanına giriyor. Singapur’da düzenlenecek olan uluslar arası değerlendirme toplantısında, dönüşüm ve sağlıklaştırma projeleri içinde Türkiye’yi temsil edecek, dünyanın çekmeye devam edecektir” dedi. Bedesten’de estetik ve güvenlikle ilgili yeni düzenlemeler yapacaklarını, tüm kabloların kapalı kanallar içine alınacağını vurgulayan Başkan Akyürek, Bedesten’in kusursuz hale geleceğini dile getirdi. Başkan Akyürek, Bedesten’de bin yıllık esnaflık geleneğini yaşatan esnaflara teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL