Arşiv

Belediye’den Kaldırım İşgallerine Son Uyarı

BEYŞEHİR – Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül ile Beyşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Yıldırır, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, son günlerde kamuoyunun gündemini..

Belediye’den Kaldırım İşgallerine Son Uyarı

BEYŞEHİR – Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül ile Beyşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Yıldırır, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’u makamında ziyaret etti. Ziyarette, son günlerde kamuoyunun gündemini meşgul eden şehir merkezinde kangren bir yara haline dönüşen  kaldırım işgalleri konusu son kez masaya yatırıldı.
       Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, son dönemde giderek yaygınlaşan ve vatandaşların da yoğun şikayetine sebep olan kaldırım işgallerine çözüm bulunabilmesi konusunda bugüne kadar sivil toplum örgütleri olarak  Belediye ile işbirliği halinde ortak bir takım çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
       Bu konuda Belediye Zabıta ekiplerimiz odalar olarak bizlerin nezaretimizde yaptıkları denetimlerde, esnaflarımızı kaldırım işgali yapmaması konusunda birçok defa uyardı, herhangi bir cezai müeyyide  bu konuda şimdiye kadar hiç uygulanmadı. Ancak, zamanla anlaşıldı ki, bu konudaki sözlü uyarılar maalesef sonuç vermiyor. Bunun üzerine esnafımızla bu konuda son kez istişarelerde bulunduk. Konuya çözüm bulunamayınca bu ziyaretimizde tekrar  konuyu istişare ettik ve Belediye Zabıta ekipleri tarafından artık cezai müeyyide uygulanmaya başlayacağı bilgisini aldık.  Bu konuda, esnafımızın kaldırım işgalinden dolayı cezai işlem görerek mağdur olmasını arzu etmiyoruz. O yüzden, kamuoyu önünde  bizler de başkanımızla bir araya gelerek son kez bu uyarıyı yapma gereği duyduk. Belediyemiz Zabıta ekipleri artık şehrimizde kaldırım işgali yaptığı belirlenen esnafa istisnasız cezai işlem uygulamasına başlayacaktır. Kaldırım işgalleri konusunda hassasiyet göstermeyerek bu uyarıları dikkate almayan esnafımıza bu konuyu hatırlatmak istiyoruz” dedi.
        Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, kaldırım işgalinin ortadan kaldırılmasına yönelik desteklerinden ötürü sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti. Özaltun, tek amaçlarının Beyşehir’i her yönüyle yaşanabilir, huzurlu bir kent haline getirmek olduğunu vurgulayarak, bu yönde gayret ettiklerini, kimsenin mağduriyet yaşamasını istemediklerini kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL