Arşiv

Beyşehir’de ‘15 Temmuz’ Unutturulmuyor

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından Beyşehir kent  merkezi ve bazı dış mahallelerde bulunan ilk ve ortaöğretim kurumlarında düzenlenen “okullarda şenlik var” programları yoğun ilgi görürken,  öğrencilere  “15 Temmuz” gecesi..

Beyşehir’de ‘15 Temmuz’ Unutturulmuyor

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından Beyşehir kent  merkezi ve bazı dış mahallelerde bulunan ilk ve ortaöğretim kurumlarında düzenlenen “okullarda şenlik var” programları yoğun ilgi görürken,  öğrencilere  “15 Temmuz” gecesi yaşanılanlar unutturulmuyor.

 Etkinliklerde, okul bahçelerinde kurulan mobil sahne üzerinde ‘ölümsüz kahramanlar’ konulu  15 Temmuz demokrasi zaferi temalı  tek kişilik tiyatro gösterisi  sahne alırken 15 Temmuz’un sembolü olan kahraman astsubay Ömer Halisdemir de  canlandırılıyor.

Programda, milletin zaferine ilişkin video görselleri de öğrencilere sahnedeki  dev led ekranlar aracılığıyla izlettirilirken, o unutulmayacak gecenin hafızalarda yer etmesi sağlanıyor.  Öğrenciler, program kapsamında   gerçekleştirilen palyaço, animasyon, illizyon gösterileri ile neşeli dakikalar  da yaşarken, okul bahçelerinde kurulan şişme oyun parkından istifade ederek doyasıya eğleniyor. Öğrencilere çeşitli ikramlar da yapılıyor.

Beyşehir’e bağlı Yeşildağ, Huğlu, Üzümlü, Yenidoğan, Karaali ile Doğanbey mahallelerinde düzenlenen programlardan Doğanbey İlkokulu’nda düzenlenen “Okullarda şenlik var” etkinliğine Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel ile birlikte katıldı. Programı izleyen ve  öğrencilere hitap eden bir konuşma yapan Başkan Özaltun, 15 Temmuz günü Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik beraberliğine göz dikmiş olan  FETÖ’nün  ülkenin uçağı, tankı, tüfeğiyle birlik beraberliğine kastederek hain bir darbe girişiminde bulunduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

 “Onların tek amacı vardı, gözlerini de kan bürümüştü. Önüne gelen herkese mermi sıkıyor, uçaklardan bomba atıyorlardı. Amaçları  tekti aslında; bu ülkenin birlikteliğini bozmak. Ama o gün cumhurbaşkanımız  ve başkomutanımızın isteği ile halkımız milli iradesine sahip çıkmak için sokaklara döküldü. Milletimiz şunu diyordu; ‘biz seçtik, biz götürürüz’. Dolayısıyla seçtiklerimize sahip çıkma adına hepimiz sokaklara döküldük. Beyşehir’de ilçe teşkilatımızın ve Çarşı Cami’nin önünde, Ankara’da, İstanbul’da kısacası Türkiye’nin her bir noktasında milletin iradesine birlikte sahip çıktık. Tabi o gün 15 Temmuz gecesi çok uzun bir geceydi. Ama şunu gördük ki bu milletimiz milletin iradesine sahip çıktığı müddetçe ülkemizin birlik ve beraberliği bozulmadı, bundan sonra da bozulmayacak. Beyşehir’deki okullarımızda da düzenlediğimiz “okullarda şenlik var” programlarıyla  biz 15 Temmuz’u çocuklarımıza unutturmamayı amaçlıyoruz. Nasıl ki Kurtuluş Savaşımız, Çanakkale’de yaşadığımız olayları çocuklarımıza unutturmuyor ve  unutturmayacaksak 15 Temmuz’u da inşallah çocuklarımıza unutturmayacağız. Bu münasebetle Beyşehir Belediyesi olarak bir organizasyon firması ile anlaşma yaptık. Yaklaşık 15 okulumuzda  gösteri düzenliyoruz. Bu gösterinin amacı, gayesi; 15 Temmuz günü yaşanan olayları video gösterisi şeklinde çocuklarımıza anlatmak, onlara çeşitli hediyeler vererek, onlara bu konsept içerisinde eğlenceli ve neşeli  dakikalar da yaşatmak. 15 Temmuz günü 2 grup vardı.  Uçaktan bomba atan hainler  ile diğer taraftan da bu ülkenin birlik ve beraberliğine sahip çıkan vatandaşlarımız vardı. Bizim bu ülkenin birlik ve beraberliğine sahip çıkan vatandaşlar olmamız gerekiyor. Dolayısıyla bu konuda çocuklarımızın bilinçli, şuurlu, milli ve manevi değerlerine sahip bir gençlik olarak yetişmesi adına,15 Temmuz’u unutturmamak adına böyle bir etkinlik düzenledik ve Beyşehir’imizin 67 mahallesinde, 15 okulunda bu gösteriler düzenlenecek. Az önce sohbet ettiğimiz çocuklarımız, ‘15 Temmuz günü ne oldu?’ diye sorduğumuz zaman hep bir ağızdan ‘darbe, darbe, darbe’ dediler. 7 yaşındaki çocuk da aynı şeyi söylüyor, 20 yaşında ki gencimiz de aynı şeyi söylüyor. Maalesef 7 yaşındaki çocuğumuza darbenin, darbe girişiminin ne olduğunu bu hainler, bu terör örgütleri öğretti. İnşallah bu çocuklarımızla birlikte 15 Temmuz’ları unutmayacağız, unutturmayacağız. Birlik ve beraberliğimize göz diken hainleri hiç unutmayacağız. Millet iradesine sahip çıktıkları için Ömer Halisdemir’lere, Abdullah Olçok kardeşimize ve kısacası bu birlik ve beraberliğimize millet iradesine sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Allah’ım birlik ve beraberliğimizi bozmasın, başkomutanımıza uzun ömürler versin ve bizde onun yolunda ilerlemeye devam edeceğiz diyorum.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL