Arşiv

Beyşehir’de AK Parti coşkusu

BEYŞEHİR – 1 Kasım’da yapılan genel seçimde, AK Parti’nin ilçede rekor oy oranı elde etmesi ve tek başına ülke genelinde yeniden işbaşına gelmesi, Beyşehirliler’i ve partilileri sokağa döktü.     ..

Beyşehir’de AK Parti coşkusu

BEYŞEHİR – 1 Kasım’da yapılan genel seçimde, AK Parti’nin ilçede rekor oy oranı elde etmesi ve tek başına ülke genelinde yeniden işbaşına gelmesi, Beyşehirliler’i ve partilileri sokağa döktü.
        AK Parti İlçe Teşkilatı önünde toplanan Beyşehirliler, yakılan meşaleler ve havai fişek gösterileri altında  parti seçim karargahına kadar yürüdü. Yürüyüşe Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, kadın ve gençlik kolları mensupları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve partililer de eşlik etti.
         Burada toplanan kalabalığı selamlayan ve  hitab eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,1 Kasım’da Beyşehirliler’in tarih yazdığını söyledi. Beyşehir’in sandıklardan çıkan sonuçlara göre, yine tarihi bir rekora imza attığını dile getiren Özaltun, “30 Martta belediye başkanlığı seçiminde sevinememiştik, cumhurbaşkanlığı seçiminde sevinememiştik, 7 Haziran’da sevinememiştik artık 1 Kasım’da şimdi sevinme zamanı” diye konuştu.
        İlk günkü aşkla ‘bismillah’ dediklerini anlatan Özaltun, bunu her zaman söylediğini ve söylemeye de devam edeceğini belirterek, “İlk günkü aşkla bismillah dedik. Beyşehir’in hizmet eri olarak, teşkilatımızla, meclis üyelerimizle, kadın kollarımızla Beyşehirliler’le birlikte Beyşehir’e hizmet etmek için yola çıktık. İnşallah bundan sonra ülkemizle birlikte, hükümetimizle birlikte gerek Türkiye’de, gerek Ankara’da, Konya’da, gerekse Beyşehir’de hizmete devam ediyoruz. Allah’ın izniyle bu memleket , içerisinden 2019 yılında Recep Tayyip Erdoğan’lar çıkartacak, 2071 yılında Alparslan’lar çıkartacak. Ümmet-i  İslam için Beyşehir’den Türkiye’ye ses verdiniz. Allah hepinizden razı olsun”diye konuştu.
        Bugün çok sevindiklerini ancak üzerlerindeki yükün her geçen gün arttığını ifade eden Özaltun, “Artık hizmet edeceğimiz alan daha da genişledi. Sadece Türkiye değil, artık bizden Bosna, Suriye, Mısır, Irak, Filistin, kısacası ümmeti İslam hizmet bekliyor. İnşallah biz Türkiye olarak onların da hizmet eri olmak için yola çıktık. İnşallah Türkiye olarak tüm İslam aleminin hizmet eri olacağız ama buradan şunu da söylemek istiyorum, AK Parti’ye ister oy versinler, ister vermesinler bundan sonraki süreçte bizim tek amacımız var, Beyşehir’e hizmet etmek.”dedi.
        Konuşmasında, hiçbir zaman diklenmediklerini ama dik duracaklarını vurgulayan Özaltun, şöyle devam etti: “Sizler yeter ki, arkamızda durun, gerisini merak etmeyin Allah’ın izniyle. Sandıklarda görev yapan başta sandık görevlilerimize, müşahitlerimize, ilçe teşkilatımıza, meclis üyelerimize hizmetleri için ve sandığa gidip de o sandıkları aydınlatan siz değerli hemşehrilerimize de çok teşekkür ediyorum.”
         AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Mustafa Şenol ise, konuşmasında  coşkulu kalabalığa sakin olması ve taşkınlık yapmaması çağrısında bulunarak, “Biz eğlenmesini de biliriz ama biz vakur insanlarız. Biz Türkiye’nin en büyük partisiyiz, bakın şu anda hani 7 Haziran’da birileri sevindi ya, bakın bize şimdi Ortadoğu seviniyor, Balkanlar seviniyor. Hepiniz bunu bilin, milliyetçilik bu. Biz bütün mazlumların lideri bir ülkeyiz. Cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza bağlıyız ve inşallah onların yolunda gideceğiz.  Biz barıştan yanayız ve bugün bize oy veren vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu, sizin eserinizdir, bizim değil, hep beraber kazandık bunu ve bu başarı hepimizin sakince bunu yaşayalım, hayırlı mübarek olsun.”dedi.
        Bir önceki seçimde seçimi kazandıkları halde buna sevinemediklerini de vurgulayan Şenol, “Ama bugün bize oy veren bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Gerçekten milleti ve memleketi için, ülkesi için oy verdi hepsi. Bugün herkesin bunda hakkı var”dedi. Şenol, Selçuklu’dan beri Konya’nın ilk defa liderini de bulduğunu belirterek, “Başkanımızla gurur duyuyoruz ve biliyorsunuz, Ankara’ya artık Sayın başbakanımızı alnı dik gönderiyoruz. 7 Haziran’da bunu yapamamıştık, şimdi yapıyoruz inşallah.”ifadelerini kullandı.
         Konuşmaların ardından seçim karargahı önünde toplanan partililer, çeşitli sloganlar atarak çalan davul zurna eşliğinde oynayarak seçim zaferini kutladı. Kutlamalar, çarşı meydanında yürüyüşle devam ederken, bazı partililer de araçlarıyla şehir merkezinde konvoy yaparak AK Parti’nin tek başına iktidara gelişini kutladı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL