Arşiv

Beyşehir’de İlginç Bir Dolandırıcılık Girişimi

          BEYŞEHİR – Beyşehir’de bir banka şubesinin önünde para çekeceği sırada dolandırıcılar tarafından aranıp, telekonferans yöntemiyle aile bireyleriyle görüştürülen vatandaş, tam bankadan para çekip dolandırıcıların hesabına..

Beyşehir’de İlginç Bir Dolandırıcılık Girişimi

 

        BEYŞEHİR – Beyşehir’de bir banka şubesinin önünde para çekeceği sırada dolandırıcılar tarafından aranıp, telekonferans yöntemiyle aile bireyleriyle görüştürülen vatandaş, tam bankadan para çekip dolandırıcıların hesabına yatıracağı sırada, polisin büyük ikna çabalarıyla vazgeçirildi. Polisin banka önünde dakikalarca dil döktüğü vatandaş, dolandırıcılara itimat etmemesi konusunda polisin yaptığı uyarıları dinleyerek vazgeçirildi.
        Olay öğle saatlerinde dolandırıcıların aradığı şahsın bankadaki parasını çekmeye gitmesiyle patlak verdi. Banka görevlilerinin olay yerine polis çağırmasıyla mağdur vatandaş ikna edilerek evine gönderildi. Polisin özellikle bu konuda son zamanlarda ciddi uyarıları olmasına rağmen vatandaşların hala bu tür telefonlara inanması da ayrı bir konu olarak göze çarpıyor. Sanayide tornacılık yaptığı belirtilen mağdur vatandaşın aklını karıştıran dolandırıcıların da son derece organize çalıştığı gözlerden kaçmıyor. Vatandaşlarımızın bu tür telefonlara itibar etmemelerini, bu olay vasıtasıyla emniyet teşkilatımız bir kez daha belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL