Arşiv

Beyşehir’deki Öğrenci Yurtları Denetlenecek

BEYŞEHİR – Toplantıda, Beyşehir’de de böyle üzücü bir olayın yaşanmaması için alınacak önlem ve tedbirler ele alındı. Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, meclis toplantısında meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, ülkenin..

Beyşehir’deki Öğrenci Yurtları Denetlenecek

BEYŞEHİR – Toplantıda, Beyşehir’de de böyle üzücü bir olayın yaşanmaması için alınacak önlem ve tedbirler ele alındı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, meclis toplantısında meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, ülkenin diğer bir yerinde yaşanan bazı olumsuzlukların insan olmanın gereği olarak kendilerini de etkilediğini belirterek, “Bu tür olaylara hem üzülüyoruz, üzülürken de, yaşanan bu tür olumsuzluklardan ders çıkarmak istiyoruz. Ki, bir daha böyle üzücü hadiseler yaşanmasın.” diye konuştu.

Beyşehir’de de kız ve erkek öğrencilerin barındığı yurtlar olduğunu vurgulayan Özaltun, böyle bir olayın ilçede de yaşanmaması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde birtakım çalışmalar sergileyerek bu konuda üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını belirtti. Bu tür yaşanabilecek olaylarda ilk sorgulanacak kurumların milli eğitim ve yerel yönetimler gibi ilgili kamu kurumları olduğunu dile getiren Özaltun, “Öncelikle hedefimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bir protokol yaparak, burada devlete, vakıf ve dernekler ile özel şahıslara ait yurtları denetleyip kontrol ederek, fiziki şartların daha da iyileştirilmesi için gerekli tedbir ve önlemleri almak olacak.” dedi.

Özaltun, meclis toplantısında, ilçe genelinde son dönemde ilçe halkının yoğun şikayetine konu olan kaldırım işgallerine de değindi. Bu konuda, Beyşehir Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini, Zabıta marifetiyle esnafı bilgilendirme ve bilinçlendirmeye yönelik uzun süren çalışmalar sergilediklerini anlatan Özaltun, hiçbir esnafa ise kaldırım işgalinden cezai işlem yapmadıklarını hatırlattı. Buna rağmen, kaldırım işgali konusunda bazı esnafların bekledikleri duyarlılık ve hassasiyetleri göstermediğini vurgulayan Özaltun, hiçbir esnafa ceza yazma taraftarı olmadıklarını belirtti. Özaltun, bu konuda meclis üyeleriyle birlikte, siyasi ilçe başkanlarının da eşlik edebileceği ilçe merkezindeki esnaflara yönelik bir gezi planladıklarını, ziyaret edecekleri esnaftan kaldırım işgali yapmama konusunda tekrar bir talepte bulunacaklarını anlatarak, “Bu,  esnafımıza son uyarımız olacak, ilçemiz merkezinde kaldırım işgallerinin önüne geçilmesinde Beyşehir Belediyesi olarak kararlıyız, artık bu süreçten sonra da işgal yapmaya devam eden esnaf olursa ne yazık ki, kanunların bizlere tanıdığı cezai işlem yapma cihetine gitmeye başlayacağız. Ayrıca, ana caddeleri sundurma ile kapatmış olan yerler varsa da ilk etapta bu yerlerin sahiplerini uyarmak suretiyle, ardından da gerekirse cezai işlem veya yıkım yoluyla kaldırılmasına yönelik çalışmaları da yapacağız. Zira, bu konuda vatandaşlarımızdan bizlere karşı büyük bir serzeniş ve tepki var. Biz, Belediye olarak vatandaşlarımızın bu sesine kulak vermek zorundayız.” dedi.

Özaltun, gündeme gelen konularla ilgili meclis üyelerini de dinleyip görüşlerini alırken, toplantı daha sonra gündemdeki diğer konuların görüşülmesi ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL