Arşiv

Beyşehir’e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

BEYŞEHİR – Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımlarından ilçe merkezine yapılacak yüzme havuzunun inşaat çalışmalarına ihaleyi üstlenen firma tarafından temel çukuru kazılarak başlandı. AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, beraberindeki İlçe..

Beyşehir’e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

BEYŞEHİR – Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımlarından ilçe merkezine yapılacak yüzme havuzunun inşaat çalışmalarına ihaleyi üstlenen firma tarafından temel çukuru kazılarak başlandı.

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, beraberindeki İlçe Kaymakam Vekili Kadir Ulusoy, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mehmet Bayındır ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ve meclis üyeleri iş makineleri ile temel çukuru kazılarak inşaat çalışmalarına başlanılan yüzme havuzunun yapıldığı şantiye alanında incelemede bulundu. Milletvekili Babaoğlu ve Başkan Özaltun, firma yetkililerinden tesisin teknik detaylarıyla ilgili bilgiler aldı. Firma yetkilileri, işin şartname gereği bitirilme süresinin 500 gün olduğunu ancak 2017’nin Mart ya da Nisan ayına yüzme havuzunun inşaatını bitirebilmek için kendilerine hedef koyduklarını söyledi.

Milletvekili Babaoğlu, incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir’e kazandırılacak yarı olimpik yüzme havuzuyla ilgili bilgiler verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Beyşehir’de birçok devlet yatırımını hayata geçirdiğini, yarı olimpik yüzme havuzunun da bunlardan birisi olduğunu dile getiren Babaoğlu, “İnşallah ilk kazma vuruldu ve temeli atıldı. Mart sonu gibi inşaat bitirilecek” dedi.

Beyşehir’e böyle bir tesisin kazandırılmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Babaoğlu, şöyle devam etti:

“Çünkü hızla gelişen bir şehir için bunlar sosyal-kültürel ve spor bakımından ihtiyaçlardır. Beyşehir’de gençliğe ve spora olan yatırımlar hızla artıyor. Bu yüzden başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ve bu bakanlıkta çalışan tüm personellerimize Beyşehir’e böyle bir tesisi kazandırmada bizlere gösterdikleri katkı ve destek için çok teşekkür ediyoruz. Beyşehir’de yerel olarak başkanımız, kaymakamımız, idari amirlerimiz hep beraber bir uyum içerisinde daha iyi bir Beyşehir için birlikte çalışıyoruz.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL