Arşiv

Beyşehir Bir Başka Bahara

           BEYŞEHİR – Seydişehir ilçesinin YGS ve KPSS sınavlarının da yapılacağı bir sınav merkezi haline geleceği Konya ve Seydişehir ilçesinde basına yansıyan haberlere konu olurken, yıllardır..

Beyşehir Bir Başka Bahara

           BEYŞEHİR – Seydişehir ilçesinin YGS ve KPSS sınavlarının da yapılacağı bir sınav merkezi haline geleceği Konya ve Seydişehir ilçesinde basına yansıyan haberlere konu olurken, yıllardır bu konuda beklenti içerisinde olan Beyşehirli öğrenciler artık komşu ilçede sınavlara girecek.
          “SEYDİŞEHİR’E SINAV MÜJDESİ”
           Konya’da yayınlanan  Yeni Meram Gazetesi’nde “Seydişehir’e sınav müjdesi” başlığıyla yer alan haberde,  “Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda ÖSYM Danışmanı olan Prof. Dr. Mustafa Şahin”in girişimleri sonucu YGS ve KPSS sınavları Seydişehir’de de yapılacak.
           Prof. Dr. Mustafa Şahin”in verdiği bilgiye göre sınavın koordinatörlüğünü Necmettin Erbakan Üniversitesi Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selman Türker yürütecek.  Daha önce Konya merkez ve diğer illere sınav için giden hem zaman hem de maddi olarak kayıp yaşayan Seydişehir halkı, zaman ve maddi kayıptan da kurtulmuş olacak. Ayrıca, Seydişehir de sınava girmek için diğer ilçelerden ve illerden gelecek olan adaylar esnafın nefes almasını sağlayacak.”dedi.
           Yakın zamanda inşallah bu uygulamanın Beyşehir’de de yapılması dileğimizle.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL