Arşiv

Beyşehir Bir Eğitim Şehri Olacak.

BEYŞEHİR – Akış, mesajında; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şartın eğitim olduğuna vurgu yaparak, “bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin..

Beyşehir Bir Eğitim Şehri Olacak.

BEYŞEHİR – Akış, mesajında; milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şartın eğitim olduğuna vurgu yaparak, “bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatında önemli bir yeri olan ilköğretim, devamı gelecek uzun bir yolun başlangıcıdır. İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye’nin yolu da eğitimden geçmektedir. Bu nedenle çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı. Tüm öğrencilerin ve eğitimcilerin İlköğretim Haftası’nı kutlayan Akış, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

            Milletvekili Akış, Ak Parti iktidarı müddetince Beyşehir’e yapılan Eğitim yatırımlarından da söz ederek “Beyşehir bir eğitim şehri olacaktır.” Beyşehir’e  eğitim alanında yaklaşık 12 milyon TL yatırım yaptıklarını ifade ederek  bu yatırımların birçoğunda öğrencilerimiz ders başı yapacaklar dedi.

            Beyşehir’e yapılan eğitim yatırımları hakkında bilgi veren Akış; yapılan yatırım ve hizmetleri sıraladı.   

            4 yıllık yeni bir yüksekokul, Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksek okulu kazandırıldı.
            Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm Fakültesine dönüştürüldü.
            Beyşehir eski Ali Akkanat İlkokulunun Yibo’su, Anadolu Öğretmen Lisesi Kız Yurdu olarak kullanmak üzere, tadilatı için 300 Bin TL ödenek.

            Beyşehir Ali Akkanat Kampusu içinde imar planı ile kampus içinde yer alan parsellerin kamulaştırılması için 1.000.000 TL ödenek.
            1 Milyon 800 TL’ye mal olan 16 derslikli İmamhatip Ortaokulu yapımı tamamlanarak bu dönem öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. 

            2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapım kararı alınan Fen Lisesi Hayırsever Fethullah Bayır tarafından tamamlanarak hizmete girdi.

            24 derslikli Gazi Ortaokulu için 2 Milyon TL ödenek ayrıldı ve bu dönem hizmete girdi.

            2013 yılında yatırım  programına alınan 16 derslik ve 200 kişilik öğrenci yurdu olan Sağlık Meslek Lisesi için 4.150 trilyon ödenek aktarıldı. Yapımı tamamlandı ve hizmete açıldı.
            Ali Rıza Celeboğlu İlkokuluna 200 Bin TL’ye mal olan 4 derslikli anasınıfı yapılarak, okulun bakım onarımı yapıldı.
            2011 Yılında Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılması kararlaştırılan Engelliler Okulu hayırsever iş adamımız Kamil Akkanat tarafından yaptırıldı. ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİ olarak 2013-2014 Eğitim Öğretim döneminde hizmete girdi. Okulun iç donanımı için Bakanlıktan  ilk etapta 90 BİN TL ödenek aktarıldı.

            Anadolu Adalet Meslek Lisesi 2013 – 2014 eğitim öğretim yılında Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde öğrenci almaya başladı.

            Beyşehir Ali Akkanat İlkokulu ve Anadolu lisesi, Gazi İlkokulu, Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi, Akşam Sanat okulu için toplam 111.000 TL bakım ve onarım ödeneği aktarıldı, dedi.

            5 Tirilyona mal olacak 24 Derslikli ve 200 kişilik öğrenci yurdu olan İmamhatip Lisesininde yatırım programına alındığını ifade eden Akış Ali Akkanat Anadolu Lisesi İçin spor salonu, Kız Teknik ve Meslek Lisesi için yeni bina, Vali Katıtaş Anadolu Lisesi için ek derslik yapılması ve Üzümlü çok programlı Lisesi  binalarının kazandırılması içinde çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

            AK Parti Konya Milletvekili Mustafa AKIŞ son olarak mesajında bu yatırımların yapılmasında öncelikle bize bu imkanları veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a, Başbakanımız ve Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’na, önceki dönem bakanlarımız Nimet Çubukçu ve Ömer Dinçer’e, Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’ya,Milli Eğitim Bakan Yardımcımız hemşerimiz Orhan Erdem’e, Milli eğitim müdürlüklerimize, özellikle yatırımlarımızı takip eden müdürlerimize ve öğretmenlerimize, yatırımlarını bugüne kadar Beyşehir’den hiç eksik etmemiş hayırsever iş adamımız, hemşerimiz demekle gururlandığımız Ali Akkanat ve Kamil Akkanat’a, Fettullah Bayır’a Beyşehir İlçe Başkanımız Nafiz Huğlu’ya, Belediye Başkanımız Murat Özaltun’a ve emeği geçen herkese  şahsım ve Beyşehirliler adına teşekkür ederim. Dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL