Arşiv

Beyşehir Çevre Düzeni Planı Anlatıldı

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Nurullah, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa..

Beyşehir Çevre Düzeni Planı Anlatıldı

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Konya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Nurullah, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Şenol, meclis üyeleri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.
      Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, çevre planı düzenleme planı bilgilendirme toplantısının talepleri doğrultusunda daha geniş bir katılımla ikinci kez düzenlendiğini belirtti, katılımcılara teşekkür etti.
       Toplantıda sunumunu gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Nurullah Osmanlı ise, çevre düzeni planlarının Konya’nın ilçeleriyle birlikte geleceğinin planlandığı bir çalışma olduğunu söyledi.
        Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı çalıştayı projesi hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere bir araya geldiklerini vurgulayan Osmanlı, yeni Büyükşehir Yasasına en hızlı adapte şehrin Konya olduğunu vurgulayarak, “Konya Çevre Düzeni Planı ile 40 bin kilometrekareden fazla olan Konya’nın tamamı üst ölçekli planlanmış olacak. Diğer plan çalışmalarıyla birlikte Konya’nın tamamı geleceğe hazır hale getirilecek. Nazım plan çalışmalarımız daha önce şehir merkezi ile sınırlıydı. Şimdi köyler de tüm mahalleler de planlı hale getirilmiş olacak” dedi.
      Osmanlı, toplantıda, Beyşehir özelinde mevzuatlarla ilgili yaşanan bazı sıkıntılara da değindi. Beyşehir’de herkesin iyi niyetle bir şeyler yapmak istediğini vurgulayan Osmanlı, ancak kanunlar, mevzuatlar kapsamında Beyşehir için çok özel durumların söz konusu olduğunu belirterek, “Beyşehir’de yaşayan herkesin şunu çok iyi bilmesi gerekiyor, Beyşehirliler olarak işimizi teknik yapacağız, Beyşehir, ‘şunu yapın’ demeyle olabilecek bir yer değil. Beyşehir özelinde, özellikle turizme yönelik hareketlerin tamamında mutlaka ve mutlaka, ‘planınızı yaptınız mı veya şu çalışmalarınız ne oldu?’ demek gerekiyor” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL