ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir Devlet Hastanesi’nde Yangın ve Doğal Afetler Eğitimi

BEYŞEHİR – Beyşehir Devlet Hastanesi’nde  Konya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Konya Büyükşehir İtfaiyesi ve AFAD ekipleri  ve Beyşehir İtfaiye Müdürlüğü’nden konu ile  görevlilerin katıldığı Yangın ve Doğal Afetler konularında..

Beyşehir Devlet Hastanesi’nde Yangın ve Doğal Afetler Eğitimi

BEYŞEHİR – Beyşehir Devlet Hastanesi’nde  Konya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, Konya Büyükşehir İtfaiyesi ve AFAD ekipleri  ve Beyşehir İtfaiye Müdürlüğü’nden konu ile  görevlilerin katıldığı Yangın ve Doğal Afetler konularında çalışanlara teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
          Konya  Kamu Hastaneler  Birliği Genel Sekreterliğinden Mehmet KES.  AFAD (Konya Afet Acil Durum Müdürlüğü) ve Konya Büyükşehir Belediyesi   İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen Sağlık Tesislerinde Afet ve Acil durum HAP (Hastane Afet Planları )Eğitimi ve Tatbikatı Beyşehir Devlet Hastanesi’ de yapıldı.
         Sağlık çalışanlarının ve yöneticilerin katıldığı eğitim salonundaki toplantının ilk bölümünde Beyşehir İtfaiye Müdürlüğü’nden katılan eğitimci itfaiyeciler Nurettin Kırcan ve Ömer Kaya yanma ve yangın  bilgileri hakkında eğitim sunarken, AFAD görevlileri Ahmet Ordu ve Yüksel Seyhan Afet bilinci, doğal afetler öncesi ve sonrasında alınabilecek  tedbirler hakkında eğitim verdi. 
       Yangın söndürme doğal afet  eğitimine  hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları  katıldı. 
      Eğitim sonrası hastane bahçesinde yangın tatbikatı renkli gösterilere sahne oldu.  Eğitmenler  tarafından yangına  müdahele  edilmesi, yangın tüplerinin kullanımı ve yangının söndürülmesi ile tatbikat sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL