Arşiv

Beyşehir Göl Bilimsel Olarak Ele Aldı

BEYŞEHİR – Kuvaterner Araştırma Grubunun ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Büyük Göllerin İnsan Yaşamı ve Medeniyetleri üzerine etkisi konulu toplantı kapsamında, Beyşehir Gölü’nün mevcut durumu ve sorunları ele alındı.       Farklı..

Beyşehir Göl Bilimsel Olarak Ele Aldı

BEYŞEHİR – Kuvaterner Araştırma Grubunun ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Büyük Göllerin İnsan Yaşamı ve Medeniyetleri üzerine etkisi konulu toplantı kapsamında, Beyşehir Gölü’nün mevcut durumu ve sorunları ele alındı.
       Farklı ülkelerden bilim adamlarının katıldığı toplantı kapsamında Ankara’da yapılan sunumların ardından yerinde inceleme yapılmak üzere, Beyşehir’de bir toplantı düzenlendi. Toplantıya çok sayıda akademisyen ve Beyşehir Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.
       Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nizamettin Kazancı, yaptığı konuşmada, toplantının açılışında dünyanın değişik bölgelerinde edinilen bilgilerin yerel halk ile paylaşılmasının hedeflendiğini söyledi.
       Bu bilgiler ışığında bölge halkıyla iş birliği içerisinde Beyşehir Gölü’ne sahip çıkılması için farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Kazancı, “Bu toplantıların asıl amacı uzun vadede Tuz Gölü ve Beyşehir Gölü’nü dünya miras listesine ekleyebilmektir” dedi.
        Kazancı; Beyşehir Gölü’nde çeşitli araştırmaları ve tespitleri teknolojiden de yararlanarak, bire bir uygulamalı olarak yaptıklarını ve bundan önce kulaktan duyma sonuçların çoğunun gerçeği yansıtmadığını söyledi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL