ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir Gölü’ne Balıkçıl Sürüleri Akın Etti

BEYŞEHİR – Türkiye’nin kuş cennetleri arasında yer alan Beyşehir Gölü Milli Parkı’nda yaşam süren su kuşu popülasyonu giderek artıyor. Beyşehir Gölü’nün kıyılarını mesken tutan balıkçıl sürüleri, sazlıklar arasındaki sığ sularda..

Beyşehir Gölü’ne Balıkçıl Sürüleri Akın Etti

BEYŞEHİR – Türkiye’nin kuş cennetleri arasında yer alan Beyşehir Gölü Milli Parkı’nda yaşam süren su kuşu popülasyonu giderek artıyor.

Beyşehir Gölü’nün kıyılarını mesken tutan balıkçıl sürüleri, sazlıklar arasındaki sığ sularda avladıkları balık, kurbağa ve böceklerle besleniyor. Karaburun sazlıkları arasında sürüler halinde görülen değişik türdeki balıkçıl kuşları,  görenlerin ilgi çekiyor.

Beyşehir Fotoğraf Topluluğu Başkanı Seyit Konyalı, Beyşehir Gölü kıyıları ile çevresinin son yıllarda kuş fotoğrafçılığı için en ideal yerlerden birisi haline geldiğini belirterek, “Beyşehir’de kuş çeşitliliği çok fazla. O yüzden kuş severler için önemli bir potansiyel ve zenginliği barındırıyor. Kuş fotoğrafları çekerken bugünlerde Karaburun Plajının arkasındaki çok geniş bir alana sahip olan sazlıklar arasındaki sığ sularda  yüzlerce ak ve gri balıkçıl sürüsünü birarada gözlemledik. Burasının onların beslenmeleri için önemli bir potansiyel oluşturduğunu düşünüyoruz” dedi.  

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL