ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir Gölü Kıyısındaki Korkuluklar Kaldırılacak

BEYŞEHİR – Geziye, DSİ Proje İnşaat Dairesi Başkan Yardımcısı  Murat Gül, DSİ 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, bölge müdür yardımcıları Nuri Akyalçın ve Muhittin Özyalvaç’tan oluşan heyet katıldı.     ..

Beyşehir Gölü Kıyısındaki Korkuluklar Kaldırılacak

BEYŞEHİR – Geziye, DSİ Proje İnşaat Dairesi Başkan Yardımcısı  Murat Gül, DSİ 4. Bölge Müdürü Birol Çınar, bölge müdür yardımcıları Nuri Akyalçın ve Muhittin Özyalvaç’tan oluşan heyet katıldı.
       Program sırasında  Beyşehir Belediye Başkanı  Murat Özaltun ve  AK Parti İlçe Başkanı  Mustafa Şenol da hazır bulundu.

      Beyşehir Belediye Başkanı  Murat Özaltun, heyetin gerçekleştirdiği gezi sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, göl kıyısında yürütülen  Beyşehir Gölü Kıyı Tahkimat Çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
      
Beyşehir Gölü’nün  Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olduğunu hatırlatan Özaltun, gerek ülke için, gerekse  Konya ve  Beyşehir bölgesi için büyük önem taşıdığını dile getirdi.
      
Göl sahil şeridinde uygulanan projenin, yıl içerisinde seviye değişimi ve dalga etkisiyle, göl kıyısında oluşan kıyı erozyonuyla mevcut tahkimat ve plajlardaki tahribatları önlemek amacıyla hayata geçirildiğini belirten Özaltun, kıyı tahkimat projesinin DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından 2016 yılında tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunulduğunu kaydetti.
       
Özaltun, “İş kapsamında 7 kilometrelik kıyı şeridinde doğal taş tahkimatıyla sahil iyileştirilmesinin yanısıra, bisiklet ve yürüyüş yolları da yapılmıştır. Teknik gezi kapsamında ilçemizi ziyaret eden DSİ heyetimize yürütülen çalışmalarla ilgili ve bu konudaki halkımızın da beklentisine yönelik taleplerimize ilişkin bilgiler verdik”  ifadelerini kullandı.

       Başkan Özaltun sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise; vatandaşların yoğun eleştirilerine neden olan demir korkulukların 90 gün içersinde söküleceğini belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL