Arşiv

Beyşehir LİHKAB hizmete açıldı

Beyşehir Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu(LİHKAB) Beyşehir’ de Efsat Mahallesinde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar odası binasında hizmet vermeye başladı. Beyşehir’ in dışında ilerleyen günlerde Meram, Selçuklu, Karatay ve Ereğli ilçelerinde..

Beyşehir LİHKAB hizmete açıldı

Beyşehir Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu(LİHKAB) Beyşehir’ de Efsat Mahallesinde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar odası binasında hizmet vermeye başladı.

Beyşehir’ in dışında ilerleyen günlerde Meram, Selçuklu, Karatay ve Ereğli ilçelerinde de büroların açılacağı öğrenildi.

Beyşehir Sulh Hukuk Mahkemesinde yemin ederek devlet adına resmi olarak bu işleri yapmaya yetkili tek büro olan Harita Kadastro Mühendisi Lisanslı Harita Kadastro Mühendisi Cahit Taşpınar’ ın açtığı büroda, Kanun ve Yönetmelikte belirlenen kadastro teknik hizmetlerinden, tescile tâbi olan işlemlerin yapımı ile tescile tâbi olmayan işlemlerin yapım ve kontrolü   gerçekleştirilecek.. Özellikle LİHKAB bürosu vatandaşlarca Belediyeler nezdinde inşaat ruhsatı taleplerinde istenilmesi yasal zorunluluk olan aplikasyon krokisi, tarla, arsa sınırlarını belirlemede başvurulacak tek yer olma niteliğini taşıyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL