Arşiv

Beyşehir OSB Değerlendirildi

Beyşehir – Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantı Ak Parti Konya Milletvekilimiz Sayın Mustafa Akış’ın da katılımıyla kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir..

Beyşehir OSB Değerlendirildi

Beyşehir – Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’nin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantı Ak Parti Konya Milletvekilimiz Sayın Mustafa Akış’ın da katılımıyla kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Kaymakamımız Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Ticaret odası Başkanı Salih Gül, AK Parti ilçe Başkanı Nafiz Huğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Halil Çeler ve OSB Müdürü Mutlu Korkmaz katıldı.
        Toplantıda OSB’nin son durumu hakkında bilgi verildi. Teşvik kanunundan dolayı bölge içerisinde 30 parsel 404.000.m2 alan üzerine yatırımcı firmalara tahsisin yapıldığı bunlardan 6 adedinin inşaatının devam etmekte olduğu ve kalan firmaların proje aşamasında olduğu belirtildi. Yatırım sektör gruplarında öncelikli olarak av tüfeği fabrikalarının olması yanı sıra yeni mermer fabrikaları, organik gübre fabrikaları ve mobilya fabrikalarının da proje halinde olduğu bildirildi.
        OSB teşvik kanununun 2015 Nisan ayında sona ereceği belirtilirken yeni yatırım yapmak isteyen firmalarında OSB Müdürlüğüne başvurmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca yeni tahsisleri için m2 birim fiyatının 3 Türk Lirası olduğu bildirildi.
        Konya Milletvekili Mustafa Akış OSB’nin son durumu hakkında genel bilgiler aldı ve ortaya çıkmış olan sorunların giderilmesi için gerekli görüşmelerin yapılacağını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL