TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 341.426
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.114
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 186
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Arşiv

Beyşehir’de gastronomi şöleni

         BEYŞEHİR – Anamas Konukevi’nde bahçesinde düzenlenen şölene Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hakkı Gökbel, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet..

Beyşehir’de gastronomi şöleni

 

       BEYŞEHİR – Anamas Konukevi’nde bahçesinde düzenlenen şölene Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hakkı Gökbel, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Beyşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Özyılmaz, SÜ Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Adnan Çelik, SÜ Beyşehir Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Ali Alagöz, SÜ Ali Akkanat Beyşehir MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr.Aziz Öztürk, İlçe Emniyet Müdür Vekili Erkan Macit, kurum amirleri, akademisyenler, üniversite öğrencileri ve velileri katıldı.
        Şölende kürsüye gelen SÜ Rektörü Prof.Dr.Hakkı Gökbel, Selçuk Üniversitesi’nin Konya’nın 17 ilçesinde birimi bulunduğunu anımsatarak, Selçuk’tan ayrılarak Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne dahil olan yüksekokul ve fakültelerin bulunduğu 2 ilçeyle birlikte  geçtiğimiz günlerde toplam 19 ilçeye birden  ziyaret turu gerçekleştirdiğini vurguladı. Son 20-25 yılda Selçuk Üniversitesi’nin ilçelerdeki birimlerinin arttığı dönemde, bu ilçelerin tamamını gezen ilk rektör olduğunu ifade eden Gökbel, “Ve gittiğim yerlerde hep şunu söylediler; ‘hocam 14 yıldır buradayım,19 yıldır buradayım ilk defa bir rektör geliyor…’ Ve bunların hepsini tamamladım”dedi.Gökbel, Beyşehiri ve Beyşehirliler’i de çok sevdiğini belirtirken, “Buradaki bu güzel birimleri öğrencilerimizi de seviyorum. Bu dönemde mezun olacak öğrencilere de yeni hayatlarında başarı diliyorum”dedi.
        SÜ Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr.Aziz Öztürk ise,konuşmasında, Rektör Gökbel’in göreve başlayalı yaklaşık 1,5 sene olmasına rağmen Beyşehir’e 7 kez geldiğini belirterek, bundan dolayı onore olduklarını, kendisine teşekkür ettiğini ifade etti. Öztürk, “Bu, bizim için şu anlamı ifade ediyor; Sayın Rektörümüzün Beyşehir’e ve Beyşehir’deki üniversite birimlerimize gösterdiği önemi ifade ediyor.”dedi.Öztürk, katılımcılara ve etkinliklere destek veren isimlere teşekkür ederken, konuşmasının sonunda Rektör Gökbel’e günün anısına antika bir tepsi hediye etti.
        Gastronomi şöleninde halk oyunları gösterileri sahnelenirken, öğrenciler ise düzenlenen müzik eğlence programında tüm yılın yorgunluğunu üzerinden atmaya çalıştı. Gastronomi şöleni etkinlikleri kapsamında Ali Akkanat Kampüsü’nde akşam saatlerinde ise sanatçı Hüseyin Turan öğrencilere konser verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL