Arşiv

Beyşehir’de Kütüphane Haftası

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen kutlama programına İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın Urlu, Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel, SÜ Ali Akkanat Meslek..

Beyşehir’de Kütüphane Haftası

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen kutlama programına İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın Urlu, Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel, SÜ Ali Akkanat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Aziz Öztürk, Emniyet Müdürü Serdar Şahin, kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
       Programda konuşan İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, teknolojinin geliştiğini, belirli bir kuşaktan sonra gelen kuşaklar dijital ortamları daha çok seviyor. Bizde, o çocuklara, o gençlere cevap veren kütüphanelere dönüşmemiz lazım dedi.
       İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Kemal Yeşilyurt ise, ilçe kütüphanesinin çalışmaları ve kütüphane haftası hakkında bilgi verdi. Yeşilyurt: Türkiye’deki Kütüphane sayısı: 1.412-Kahvehane sayısı: 570.000-Buna göre 49.000 kişiye bir kütüphane düşerken, 122 kişiye bir kahvehane düşmektedir.
       Konuşmaların ardından öğrenciler kütüphane ve kitapla ilgili şiirler okudu.
       Kütüphaneden en fazla yararlanan okuyuculara çeşitli ödüller verildi,
        Program, kitap sergisinin gezilmesi ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL