Arşiv

Beyşehir’de Öğrenci Yazar Buluşması

BEYŞEHİR – Medeniyet Okulu Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte öğrenci yazar buluşması gerçekleştirildi.        Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi işbirliği ile Göl Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, ilçe merkezinde..

Beyşehir’de Öğrenci Yazar Buluşması

BEYŞEHİR – Medeniyet Okulu Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikte öğrenci yazar buluşması gerçekleştirildi.
        Konya Büyükşehir Belediyesi ve Beyşehir Belediyesi işbirliği ile Göl Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinlikte, ilçe merkezinde öğrenim gören ortaokul öğrencileri şiir, masal, hikaye ve roman türü yazdığı eserlerle tanınan şair ve yazar Yusuf Dursun ile bir araya geldi.
       İnsani ve ahlaki değerlerin de işlendiği programda yazar Dursun, Kasım ayının değeri olan ‘Örnek hayat Hacı Bektaşi Veli, kendinle doğayla insanla barışık ol’ temasını işledi. Dursun, programın ardından kitaplarını ortaokul öğrencileri için imzaladı.
         Programa katılan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, öğrencilere seslenerek, “Maşallah o kadar enerji dolusunuz ki, sizlerin bu enerjisi de inşallah bizlere güç verecek. Bu münasebetle Büyükşehir Belediyemiz Medeniyet Okulu kapsamında ilçe belediyelerimizle ortaklaşa olarak farklı farklı projeler yapıyor. Bunlar hem yazar buluşması, hem de tiyatro gösterileri şeklinde oluyor” dedi. Özaltun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e hayata geçirdikleri medeniyet okulu projesinden dolayı teşekkür ederken, Konya’nın 31 ilçesinde olduğu gibi Beyşehir’de de bu tür etkinliklerin durmadan devam edeceğini belirterek, “Lütfen öğretmenlerinizi üzmeyin, ödevlerinizi zamanında yapın ve en önemlisi ahlaklı, karakterli, gelecekte ideali olan, hedefleri olan bir genç nesil istiyor ve bekliyoruz. Konya Büyükşehir Belediyemiz gibi Beyşehir Belediyesi olarak da sonuna kadar sizlerin ve okullarımızın yanınızdayız” ifadelerini kullandı.
        Programa, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Şube Müdürleri Hasan Boydak, Nazmi Taşoluk, şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL