Arşiv

Beyşehir’e Modern İmam Hatip Lisesi

           BEYŞEHİR – AK Parti Konya Milletvekili Mutafa Akış, yaptığı yazılı açıklamada, Beyşehirlilere konuyla ilgili müjdeyi verdi. Akış, yeni lise hizmet binası ile öğrenci yurdunun Milli..

Beyşehir’e Modern İmam Hatip Lisesi

           BEYŞEHİR – AK Parti Konya Milletvekili Mutafa Akış, yaptığı yazılı açıklamada, Beyşehirlilere konuyla ilgili müjdeyi verdi. Akış, yeni lise hizmet binası ile öğrenci yurdunun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014 yılı yatırım programına alındığını bildirdi.
            Akış, Beyşehir’e kazandırılan 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu’nun ardından yapılacak yeni İmam Hatip Lisesi binası ve öğrenci yurdunun 12 milyon liraya malolacağını belirtti. Mevcut lise binasının ihtiyaca cevap veremediğinin altını çizen Akış, şu bilgileri aktardı: Fiziki olarak yetersiz olan ve Beyşehir’e yakışmayan okulumuzun yerine kazandırılacak yeni Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 200 kişilik öğrenci yurdu 2014 yılında temeli atılıp 2016 yılında tamamlanacak ve ilçede büyük bir ihtiyacı karşılayacak” dedi.
            AK Parti iktidarı döneminde eğitim alanında, derslik sayılarında muazzam bir ilerleme kaydedildiğini ifade eden Akış, şöyle devam etti: “Eğitimin kalitesi hem nicelik, hem nitelik bakımından çok yukarılara taşınmıştır. Beyşehir’de 1999-2002 yılları arasında 3 adet okul yapılmış ve eğitime 2 milyon 274 bin lira harcanmıştır. 2002-2013 yılları arasında ise Anadolu İmam Hatip Lisesi ile birlikte 10 okul Beyşehir’e kazandırılmış ve 24 milyon 677 bin liralık eğitime para harcanmış olacaktır. Hedefimiz, Beyşehir’i eğitim alanında Türkiye’de iyi bir noktaya getirmek. Bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 200 kişili öğrenci yurdu Beyşehir ilçemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı ve Bakan Yardımcımız Orhan Erdem’e Beyşehir ilçesine kazandırılan eğitim yatırımlarına verdiği desteklerden ötürü teşekkür ediyorum”  dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL