Arşiv

Beyşehir’e Yeraltı Çarşısı ve Meydan

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı yazılı açıklamada, Beyşehir’de başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun her kesimiyle yaptıkları istişarelerin ardından yıkımı önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan belediyeye ait..

Beyşehir’e Yeraltı Çarşısı ve Meydan

BEYŞEHİR – Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı yazılı açıklamada, Beyşehir’de başta sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun her kesimiyle yaptıkları istişarelerin ardından yıkımı önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan belediyeye ait göl düğün salonunun bulunduğu alana üzeri meydan ve ticari alan olan bir yeraltı çarşısı inşa etmeyi planladıklarını söyledi. Yeraltı çarşısı ve meydan düzenlemesinin projesinin hazırlandığını belirten Başkan Özaltun, salonun başlatılan yıkım çalışmalarının ise hemen yanı başındaki trafonun da kaldırılmasını istediklerinden bugüne kadar beklediğini söyledi. MEDAŞ’a ait trafonun mevcut yerinden daha geride bir yere kaldırılması yönünde başlatılan çalışmaların son aşamaya geldiğini ve yeni yerine alınması için trafonun yatırım programına alındığını öğrendiklerini dile getiren Özaltun, “Trafonun buradan kaldırılmasının hemen ardından buradaki binada oturan kiracıların dükkanlarını boşaltması sonrasında yıkımı tamamlayarak yer altı çarşısının inşasına hemen başlayacağız” dedi.

 

Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Taşköprü Aile Çay Bahçesi’nin hemen yanında bulunan salonun yıkımının ardından bin 830 metrekarelik bir alanın yeraltı çarşısı ve meydan düzenlemesi için değerlendirileceğini anlatan Özaltun, “Beyşehirli esnaflarımızın ticari alan talebi doğrultusunda yer altı çarşısının üzerinde projeye göre 7 dükkandan oluşan bir ticari alan yapacağız. 330 metrekarelik bu ticari alanın dışında kalan bin 500 metrekarelik bölümde ise küçük bir otoparkı da olan bir meydan düzenlemesi yapacağız. Yeraltı çarşısının meydanın her iki yanından da giriş ve çıkış bölümleri olacak. Burada Beyşehir’e yeni bir meydan kazandırırken, ilk kez ilçemiz merkezinde bir yeraltı çarşısını Belediye olarak inşa etmiş olacağız. Şehrin en güzel noktalarından birisi olan BSA kanalı kenarında yeni projemizi hayata geçirdikten sonra yaşanan görüntü kirliliğini de ortadan kaldırmış olacağız” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL