Arşiv

Beyşehirli Bisikletçiler 165 Kilometre Pedal Çevirdiler

BEYŞEHİR – Beyşehirli bisiklet tutkunu Mustafa Varol, yaptığı açıklamada, Beyşehir-Manavgat arasında bu yıl 4’üncüsünü  gerçekleştirdikleri turu bisikletin de bir ulaşım aracı olduğunu göstermek amacıyla organize ettiklerini belirtirken, “Bisikletlerle de uzak..

Beyşehirli Bisikletçiler 165 Kilometre Pedal Çevirdiler

BEYŞEHİR – Beyşehirli bisiklet tutkunu Mustafa Varol, yaptığı açıklamada, Beyşehir-Manavgat arasında bu yıl 4’üncüsünü  gerçekleştirdikleri turu bisikletin de bir ulaşım aracı olduğunu göstermek amacıyla organize ettiklerini belirtirken, “Bisikletlerle de uzak mesafelere gidilebileceğini göstermek için 4 yıldır bu turları düzenliyoruz. Her yıl farklı güzergahlardan bu turu tamamlıyoruz. Bu yıl ise Beyşehir-Derebucak-Başlar-Beydiğin-Taşağıl güzergahından Manavgat ilçemize ulaştık. Manavgat’a zaman zaman asfalt üzerinde, zaman zaman stabilize ve dağ yollarından ilerleyerek  165 kilometre boyunca pedal çevirmek suretiyle iki günde ulaştık. 100.kilometreye vardığımızda turumuzun ilk gününde geceyi Demirkapı Tüneli mevkiinde oluşturduğumuz kamp alanında geçirdik. Ertesi gün ise akşam saatlerinde Manavgat’a ulaşarak turumuzu tamamlamış olduk.Aramızda emekli, doktor,mühendis,işadamı, veteriner hekim, memur gibi değişik meslek gruplarından bisikletseverlerin de olduğu 28-60 yaş aralığında toplam 9 kişi olarak tura katıldık” dedi.

Turun en yaşlı katılımcısı emekli Halil Gümüşel ise Toroslar’ın eşsiz doğa manzarası arasında 165 kilometre boyunca pedal çevirerek Manavgat’a ulaşmanın keyif ve mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekledi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL