Arşiv

Beyşehir’li Doğaseverler Teröre Lanet İçin Yürüdü

BEYŞEHİR – Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesinde faaliyet gösteren  Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Topluluğu’nun son doğa yürüyüşü etkinliği  Beyşehir’in Kurucuova Mahallesi’nde gerçekleştirildi.       Dernek Başkanı Mustafa Büyükkafalı,  Beyşehir’li doğaseverler..

Beyşehir’li Doğaseverler Teröre Lanet İçin Yürüdü

BEYŞEHİR – Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği bünyesinde faaliyet gösteren  Beyşehir Doğa Yürüyüşleri Topluluğu’nun son doğa yürüyüşü etkinliği  Beyşehir’in Kurucuova Mahallesi’nde gerçekleştirildi.
       Dernek Başkanı Mustafa Büyükkafalı,  Beyşehir’li doğaseverler olarak bu defa terörü lanetlemek için yürüyüş etkinliğinde bir araya geldiklerini söyledi. Kurucuova bölgesinde bin 700 metre yüksekliğindeki Kirsecik Dağı’na yürüyüş gerçekleştirdiklerini söyleyen Büyükkafalı, zirveye geldiklerinde topluluğun kendi pankartı ile birlikte terör olaylarına tepki göstermek ve lanetlemek üzere Türk bayrağı açtıklarını da söyledi. Büyükkafalı, terör olaylarının artık son bulmasının Türk milleti gibi en büyük arzuları olduğunu dile getirdi.
        Büyükkafalı, zaman zaman kar örtüsü arasında gerçekleştirdikleri yürüyüş etkinliğinde zirveye ulaştıklarında bölgede karşılaştıkları kilise kalıntılarının ilgilerini çektiğini,  Beyşehir Gölü’nün ise adalarıyla muhteşem bir manzara sergilediğini söyledi. Etkinlikte doğada bahar mevsiminde açan çiçekler ve kardelenleri de gördüklerini anlatan Büyükkafalı, katılımcıların fotoğraflar da çekerek bu anlamlı etkinliğin en güzel şekilde ölümsüzleştirmeye çalıştığını kaydetti. Büyükkafalı, yaklaşık 8 saat süren doğa yürüyüşü etkinliğine  Beyşehir’in yanı sıra  Konya merkez ve çevre ilçelerden doğaseverlerin de katıldığını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL