Arşiv

Beyşehirli Off-road Pilotundan Niğde’de Anlamlı Şampiyonluk

BEYŞEHİR – Niğde Belediyesi’nin düzenlediği ve 30’a yakın il ve ilçeden onlarca arazi aracının katıldığı yarışma adeta nefesleri keserken, büyük bir heyecana sahne oldu.  Niğde Evleri mevkisinde hazırlanan off-road pistinde..

Beyşehirli Off-road Pilotundan Niğde’de Anlamlı Şampiyonluk

BEYŞEHİR – Niğde Belediyesi’nin düzenlediği ve 30’a yakın il ve ilçeden onlarca arazi aracının katıldığı yarışma adeta nefesleri keserken, büyük bir heyecana sahne oldu.  Niğde Evleri mevkisinde hazırlanan off-road pistinde gerçekleştirilen yarışmada, pilotlar  standart, modifiye ve el yapımı 100’e yakın araç, 2 kilometre uzunluğundaki çamur, rampa, çukur ve virajlı yolda dereceye girebilmek için ter döktü.

        5 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada, S3.klasmanda ipi göğüsleyebilmek için mücadele veren  Beyşehir Belediyesi’nin de verdiği destekle şampiyonaya katılan, co pilotu oğlu Muhammet  Ali Şam olan Beyşehir Off-Road Kulübü’nden pilot Abdullah Şam,  5 dakika 55 saniyelik derecesiyle birinci geldi.

       Yarışma sonunda diğer klasmanlarda da dereceye giren isimler belli olurken, pilotlara kupa ve ödülleri düzenlenen törende verildi.

       Öte yandan, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun,  pilot Abdullah Şam’ı Niğde’de yapılan off-road şampiyonasında Beyşehir ve Konya ilini başarıyla temsil ederek birincilik derecesi elde etmesinden ötürü kutladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL