Arşiv

Çanakkale ruhu yeniden canlandı

           BEYŞEHİR – Beyşehir Kredi Yurtlar Kurumu Salonu’nda düzenlenen konferansa Kaymakam Muzaffer Başıbüyük, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Macit, akademisyenler, kurum müdürleri ve üniversite öğrencileri katıldı.  ..

Çanakkale ruhu yeniden canlandı

           BEYŞEHİR – Beyşehir Kredi Yurtlar Kurumu Salonu’nda düzenlenen konferansa Kaymakam Muzaffer Başıbüyük, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Macit, akademisyenler, kurum müdürleri ve üniversite öğrencileri katıldı.
           Topaç, Çanakkale’nin bir savaş ya da zafer değil, Çanakkale’nin bir destan olduğunu ifade etti. Tarihi geçmişin ve ecdadın unutulmaması gerektiğini vurgulayan Topaç, “Tarih milletlerin hafızasıdır. Tarihimize sahip çıkmamız gerekir” dedi. 
           Çanakkale’de metrekareye 6 bin mermi düştüğünü belirten Topaç, şunları kaydetti: “Burada 250 bin şehit verdik. Bugün 15 yaşındaki çocuklarımızı ekmek almaya göndermezken o gün Çanakkale’ye arkalarına bakmadan gittiler. Çanakkale savaşı Başta İngilizler olmak üzere 66 milyon askerle geldiler. Bugün bile Türkiye’nin elinde olmayan savaş gemileri ve uçaklarıyla toplarıyla geldiler. Neden Çanakkale’ye geldiler, çünkü boğazı geçerek Rusya’ya geçeceklerdi. Yaptıkları hesap tutmadı Çanakkale Zafer değildir bir destandır. Dünyanın en modern askeri silahlarıyla gelip boğaza gömüldükleri yerdir İngiliz komutan bu kadar güçle boğazı neden geçemedik diye aklını oynattı. Türk kahramanları Çanakkale’nin son vatan uğruna savaşmanın farkındaydılar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL