Arşiv

Cinayetlerin Son Bulması İçinToplandılar

İlçemizde  yaklaşık bir ay önce lise öğrencisi Nuri Köse, bıçaklanarak bir cinayete kurban gitmiş, olayla ilgili yakalanan bir başka lise öğrencisi cinayet suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Cinayetin ardından büyük üzüntü..

Cinayetlerin Son Bulması İçinToplandılar

İlçemizde  yaklaşık bir ay önce lise öğrencisi Nuri Köse, bıçaklanarak bir cinayete kurban gitmiş, olayla ilgili yakalanan bir başka lise öğrencisi cinayet suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Cinayetin ardından büyük üzüntü yaşayan Nuri Köse’nin eğitim gördüğü okuldaki arkadaşları ve yakınları, aradan geçen yaklaşık bir aylık sürenin ardından Anıt Meydanı’nda toplanarak toplumda yaşanan cinayetlerin son bulmasını istedi. “Kur’an-ı Kerim cana kıyma diyor”, “Ruhun şad olsun”, “Mahşerin hesabı var”, “Katilin yandaşları aramızda barınamaz”, “Kaymakam bey Nurimize sahip çık”, “Onun da hayalleri vardı”, “Seni asla unutmayacağız”, “Kalbimizde yaşıyorsun, mekanın cennet olsun” yazılı döviz ve pankartları açan toplulukta yer alan bazı öğrenciler ile yakınlarının gözyaşlarına tutamadıkları görüldü.

Basın açıklamasını cinayete kurban giden Nuri Köse’nin kuzeni Şerife Köse okudu. Köse, toplanma amaçlarının cinayet ve bu tür ölümlerin son bulması olduğunu belirterek, cinayete kurban giden yakınının ölümüne neden olan zanlıya yardımcı olan arkadaşlarının da hala dışarıda tutulmasına tepki gösterdi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL