Arşiv

Davutoğlu Beyşehir’de bayramlaştı…

  BEYŞEHİR-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 2023 yılı hedeflerine kararlı bir şekilde ilerlediklerini ifade ederek, “Ama durmuyoruz. 2023 ile ilgili hedefler başarıldıkça 2053 diyeceğiz, sonra 2071 diyeceğiz” dedi.       ..

Davutoğlu Beyşehir’de bayramlaştı…

 

BEYŞEHİR-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 2023 yılı hedeflerine kararlı bir şekilde ilerlediklerini ifade ederek, “Ama durmuyoruz. 2023 ile ilgili hedefler başarıldıkça 2053 diyeceğiz, sonra 2071 diyeceğiz” dedi. 
        Bakan Davutoğlu, Beyşehir kapalı spor salonunda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Programa, Konya Valisi Muammer Erol, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Akış, İlhan Yerlikaya, Kerim Özkul, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşçı, AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, ilçe ve belde belediye başkanları, protokol mensupları ve vatandaşlar katıldı. Bakan Davutoğlu, salonda otururken, küçük bir kız çocuğunu sevdi ve harçlık verdi. Programda konuşan Bakan Davutoğlu, Türkiye’nin dünyada en çok temsil edilen, en çok dış temsilcisine sahip 8. büyük ülke olduğunu belirterek, “İnşallah önümüzdeki dönem açtıklarımızla ve açacaklarımızla 235’e vardığımızda 5. ya da 6. büyük ülke olacağız, bize bu yakışır. İlk 10 yakışmaz, ilk 5 yakışır. Hep ileriye, hep ufka bakacağız. Neden, çünkü bu al bayrağı dünyanın her yerinde dalgalandırmak bizim için esastır, misyondur. Bütün bir dünyada bu al bayrağın temsil ettiği şey özgürlüktür, onurdur, haysiyettir, bağımsızlıktır. Bizim için olduğu kadar başka milletler için de bu anlamı taşır. Onun için bunu yüceltmek bizim vazifemizdir. İstikrarla büyüyen birkaç ülkeden bir tanesi Türkiye hamdolsun. ‘Bunu nasıl elde ettiniz’ diye sordular bir uluslararası toplantıda, nasıl oldu da bir ülke 10 yıl içinde gayri safi milli hasılasını dört misli büyüttü, kişi başına düşen milli geliri yine dört misli büyüttü. Bu nasıl gerçekleşti diye sordular. Ben de şunu inanarak söyledim; Biz bu on yıl içinde yeni doğal gaz kaynakları keşfetmedik, petrol kaynakları da keşfetmedik. Bazı ülkelere olduğu gibi bize milyarlarla ifade edilen kaynaklar da aktarılmadı, yardımlar da aktarılmadı. Ama bir şeyi keşfettik. O da insanımızdaki cevher. İnsanımızı keşfettik, insanımızı keşfettikçe onunla bütünleştik ve siyasetimizi insanımızla bütünleşerek bir faaliyet alanı olarak yücelttik. Gerçekten son on yıllık başarının bir sırrı varsa bu insanımızın o cevheri hayata geçirmektir. Şimdi daha ileri aşamalara daha ileri hedeflere doğru yöneleceğiz, daha ileri adımlarla bu cevherin getirdiği büyük imkanları hayata geçireceğiz. Tarihin akışına hız katacağız” dedi.

“2023 İLE İLGİLİ HEDEFLER BAŞARILDIKÇA 2053 DİYECEĞİZ, SONRA 2071 DİYECEĞİZ”
2023 yılı hedeflerine kararlı bir şekilde ilerlediklerini ifade eden Bakan Davutoğlu, “Ama durmuyoruz. 2023 ile ilgili hedefler başarıldıkça 2053 diyeceğiz, sonra 2071 diyeceğiz. Bizden sonraki nesillere öyle bir miras bırakmak istiyoruz ki, o mirasın üzerinde yükselen küresel bir güç inşa edeceğiz. Bundan rahatsız olanlar çıkacak. Bunları engellemeye gayret etmek isteyenler çıkacak. Ama onlara karşı da güvendiğimiz tek dayanak noktası insanımızın bize verdiği destektir. Beyşehirli, Konyalı kardeşlerimizin, bütün Türkiye’nin 75 milyonun verdiği destektir. Onun için bu siyaseti şimdi kritik aşamada daha da güçlü bir şekilde sahiplenerek bu yeni anlayışı, Türkiye’yi küresel güç yapacak olan bu yeni anlayışı benimseyerek geleceğe taşımak durumundayız. Bunun bir ayağı demokrasidir. Halkla bütünleşmektir, gücünü halktan almaktır” dedi.

“TWİT ÇIKTI MERTLİK BOZULDU”
Bir anısını anlatan Bakan Davutoğlu, “Bir taraftan bayram heyecanı yaşarken, arefe günü twitime Kenya’dan havaalanından twit yolluyor, bir de Bangladeş’ten. Konyalıların da içinde olduğu hayırseverler oraya kurban kesmeye gitmişler. Havaalanında biraz fazla beklemişler. Sayın bakanım bizi burada bekletiyorlar çözüm bulun. Bu twit çıktı artık mertlik bozuldu. Yani biraz bekle falan yok. Doğrudan ulaşıyor ve diyor ki; bizi burada bekletiyorlar çözüm bulun. Büyükelçilerimizi arattım, dedim hemen… Bunlar madem ki o kardeşlerim Konya’dan çıkmışlar ve oradaki mazlumlara, masumlara, açlara, mağdurlara Konyalıların el emeği helal zekatlarını, rızıklarını götürüyorlar, onlara engel olmamak lazım. Ve onlar havaalanından geçene kadar da uyumadım, gözüme uyku girmedi. Mesaj geldi yine twitterden. Evet elhamdülillah geçtik, girdik diye. Ondan sora vazife tamam dedim. İşte bir milletin büyüklüğü böyle günlerde imtihan edilir. Ya büyük bir millet olduğunuzu göstereceksiniz ve bu mazlumlara, mağdurlara kapınızı, aşınızı, evinizi paylaşacak şekilde açacaksınız, en önemlisi gönlünüzü açacaksınız ve tarihe geçeceksiniz. Ya da birilerinin dediği gibi kapıları duvarları inşa edeceksiniz ve tarihe bir yüz karası olarak geçeceksiniz. Biz gelecek nesillere böyle bir yüz karası bırakmayacağız. Eskiden borç alan bir ülke şimdi borç veriyor, yardım ediyor. Şu an dünyada en fazla yardım eden ülke konumundayız. En hızla yükselen donör ülke. Bir yılda 2 milyar dolarlık insanı yardım diğer ülkelere verebiliyoruz. Neden, çünkü, elhamdülillah yolsuzluklarla, haram yiyerek, bu milletin kaynaklarını tüketenler yok. Aksine gece gündüz çalışarak, bu milletin hizmetinde bu milletin tek kuruşunun hesabını yaparak hizmet eden kadrolar, bürokratlar, devlet adamları var. Hani hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, satıh ise bütün vatandır denmişti İstiklal Harbinde. Şimdi biz de diyoruz ki; hattı diplomasi yoktur, sathı diplomasi vardır. Satıh ise bütün dünyadır. Bütün dünyada sözü geçen bir ülke hayal ediyoruz. Her yerde sözü geçen, her yerde itibari olan, dünyanın her yerinde bu Al Bayrağı onurla dalgalandıran bir ülke arzu ediyoruz. İşte bizim idealimiz budur. Biz sendelesek, arkamızdan gelenler daha hızlı yürüyecek. Ama biz sendelemeyeceğiz. Bizim dizimizdeki dermanı çözemeyecekler. Bizi sendeletemeyecekler, bizi tereddütte bırakamayacaklar. Bu kervan yola çıkmıştır. Ve bu menzile ulaşacaktır Allah’ın izniyle. Yeter ki Allah devlete ve millete zeval vermesin. Bu milletin desteğini, duasını bizden eksik etmesin” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bakan Davutuoğlu’na hediye verildi. Bakan Davutoğlu konuşmasının ardından partililerle ve vatandaşlarla bayramlaştı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL