Arşiv

Enderun Vakfı Öğrencilerinin Beyşehir Kampı

BEYŞEHİR – Geziye katılan öğrenciler   kampın son gününde Beyşehir Gölünde yat turu yaptıktan sonra İçerişehir mahallesindeki tarihi mekanları ziyaret etti. Eşrefoğlu Camisinde İmam İsmail Efe’den cami hakkında bilgi alan öğrenciler..

Enderun Vakfı Öğrencilerinin Beyşehir Kampı

BEYŞEHİR – Geziye katılan öğrenciler   kampın son gününde Beyşehir Gölünde yat turu yaptıktan sonra İçerişehir mahallesindeki tarihi mekanları ziyaret etti. Eşrefoğlu Camisinde İmam İsmail Efe’den cami hakkında bilgi alan öğrenciler Beyşehir’i çok sevdikleri dile getirdiler. Hayran kaldıkları Beyşehir’e en kısa zamanda tekrar gelmek istediklerini söyleyen öğrenciler kamp ve gezi boyunca kendilerini yalnız bırakmayan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun’a teşekkür ettiler.
            Konya Özel Enderun Vakfı Yurdu öğrencilerini Beyşehir de ağırlamaktan çok memnun olduklarını belirten Başkan Özaltun “İlkbaharın gelmesiyle birlikte Beyşehir de renkler ve hayat her geçen gün daha da canlanmaya başladı, haliyle çeşitli nedenlerle Beyşehir’e gelen ziyaretçi sayımızda artırıyor. Türkiye’nin farklı noktalarından Konya’ya okumaya gelmiş Tıp Fakültesinden, Mühendisliğine, Eczacılığına, Makine Mühendisliğine çeşitli alanlarda eğitim gören 40 kişilik bir öğrenci grubumuz 2 gün boyunca Beyşehir Gençlik Hizmetleri ve İzcilik Eğitim Tesislerinde kamp yaptılar. Bizde Belediye olarak bu öğrenci kardeşlerimiz için Beyşehir’den güzel anılarla ayrılmaları adına ve  Beyşehir’i tanıtma noktasında önce Konya’nın denizi Beyşehir Gölünde yat turu gerçekletirdik, sonrasında ise diğer doğal ve tarihi mekanları gezdirdik. Belki çoğu ilk defa Beyşehir’e geldi ama şehrimizin güzellikleri hafızalarında yer edindi, bu güzellikleri eminim gittikleri her yerde anlatacaklardır. Bu tür organizasyonlarda bizim amacımız daha fazla yerli ve yabancı turiste ulaşmak, daha çok turist çekmek, bu vesileyle Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürümüze ve Konya Özel Enderun Vakfı hocalarına teşekkür ediyorum, öğrenci arkadaşlarımıza da hayat boyu başarılar diliyorum. ”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL