Arşiv

Erdoğan: Sorumluluğunuz arttı, bunu unutmayın

ANKARA – Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti 1. Olağanüstü kongresinde Konya için ayrı bir parantez açtı. “Konya seninle gurur duyuyor” sloganlarına karşı “Konya, senden yeni rekorlar bekliyoruz” şeklinde..

Erdoğan: Sorumluluğunuz arttı, bunu unutmayın

ANKARA – Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti 1. Olağanüstü kongresinde Konya için ayrı bir parantez açtı. “Konya seninle gurur duyuyor” sloganlarına karşı “Konya, senden yeni rekorlar bekliyoruz” şeklinde karşılık verdi.
            Ak Parti 1. Olağanüstü kongresinde konuşan seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, salondan yükselen “Konya, seninle gurur duyuyor” sloganlarının yükselmesi üzerine Konya’ya ayrı bir parantez açtı. Sloganlara “Biz sizinle gurur duyuyoruz” şeklinde karşılık veren Erdoğan, Konya’nın bugüne kadar birçok rekora imza attığını belirterek, şehirden önümüzdeki dönem farklı rekorlar beklediklerini kaydetti. Erdoğan, salondaki Konyalılara seslenerek “Konya, sorumluluğunuz daha da arttı, bunu unutmayın” dedi.

1245 DELEGE DAVUTOĞLU DEDİ.

            AKP 1. Olağanüstü büyük kongresinde Konya milletvekili ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu 1245 delegenin imzasıyla genel başkanlığa aday gösterildi. Kongrede tüm delegeler, aday olarak adını Başbakan Erdoğan‘ın açıkladığı Ahmet Davutoğlu ismi üzerinde birleşti.

1245 DELEGE TEK İSİM ÜZERİNDE BİRLEŞTİ: DAVUTOĞLU

            Kongre öncesinde delege yoklaması yapıldı. Süleyman Soylu, 1245 delegenin yoklamada imza verdiğini, kongre için yeter sayısının oluştuğunu söyledi ve Kongre’yi açtı. Ak Parti Kongresi’nde Genel Başkanlık için başvurusu süresi sona erdi. Kongre’de hazır bulunan tüm delegeler, 1245 delege, tek bir ismi aday gösterdi: Ahmet Davutoğlu. 
            AK Parti’nin 1. Olağan Kongresi’nde Genel Başkan Adayı Ahmet Davutoğlu konuşmasına “Zamana, insana, mekana selam olsun” sözleriyle başladı.

“O MİRAS BİZİM ŞEREFİMİZDİR”

            Sayın Cumhurbaşkanım… Sayın Cumhurbaşkanımız bir veda kongresinden bahsettiler. Bu bir veda kongresi değil. Bir vefa kongresi bir ahitleşme kongresidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza vefa borcumuzu ödüyoruz. Onun bıraktığı miras Ak Parti için şeref meselesidir. O miras bizim şerefimizdir ve sonuna kadar korunacaktır. Onun başı dik onurlu yürüyüşünün devamı için her türlü fedakarlığa hazır ve nazırdır.
            İlelebet sürecek bu yürüyüşü devretmek ve Ak Parti hareketini hedefe ulaştırmak için her şeyi yapmaya hazırız. Sayın Cumhurbaşkanım biz size borçluyuz. Çünkü bu partinin kurulmasına öncülük ettiniz. O Partiyi bir buçuk yılda iktidar yaptınız. Büyük başarılara öncülük ettiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu dönemde bu tarihi emaneti hakkıyla yerine getirdiğine şahitlik eder misiniz? Allah şahittir ki bundan sonra da bu kadrolar sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bu yolda yürüyecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL