Arşiv

Ereğli POMEM’de eğitim başlıyor

        Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanan kanun ile Ereğli Polis Meslek Yüksekokulunun 4 yıllık üniversite mezunu polisler yetiştiren POMEM’e dönüştürüldüğü belirtildi.        POMEM..

Ereğli POMEM’de eğitim başlıyor

        Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Resmi Gazete’de yayımlanan kanun ile Ereğli Polis Meslek Yüksekokulunun 4 yıllık üniversite mezunu polisler yetiştiren POMEM’e dönüştürüldüğü belirtildi.
        POMEM için 400 üniversite mezunu öğrenci planlamasının yapıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Planlanan öğrencilere 26 Ocak 2015 Pazartesi günü başlayacak olan hazırlık eğitiminden sonra 09 Şubat-1 Mayıs tarihleri arasında 1. dönem ve 18 Mayıs-18 Ağustos tarihleri arasında 2. Dönem olmak üzere eğitim ve öğretim verilecektir.
       Eğitim öğretimi başarıyla tamamlayan öğrenciler 18 ağustos tarihinde Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzden mezun olacaklardır.”
       Açıklamada, planlanan 400 öğrencinin 64 değişik üniversiteden mezun olduğu dile getirilerek, “Öğrencilerimizden 314’ü Konya ili ve ilçelerinden, 86’sı farklı il ve ilçelerden okulumuza gelerek eğitim ve öğretime başlayacaklardır” denildi. 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL