Arşiv

Eşrefoğlu Sempozyumu Sona erdi.

BEYŞEHİR – Necmettin Erbakan Üniversitesi, Türk Tarih Kurumu ve İslam Tarihçileri Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen “Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu-I, Eşrefoğulları” konulu sempozyum sona erdi. ..

Eşrefoğlu Sempozyumu Sona erdi.

BEYŞEHİR – Necmettin Erbakan Üniversitesi, Türk Tarih Kurumu ve İslam Tarihçileri Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen “Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu-I, Eşrefoğulları” konulu sempozyum sona erdi.
            16 oturumda gerçekleştirilen sempozyumun dün kapanış oturumu gerçekleştirildi. Kapanış oturumunda sempozyumun verimli geçtiği belirtilirken diğer beyliklere yönelik sempozyumun temelinin atıldığına vurgu yapıldı.
            Necmettin Erbakan Üniversitesi, Türk Tarih Kurumu ve İslam Tarihçileri Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen “Uluslararası Orta Anadolu ve Akdeniz Beylikleri Tarihi, Kültürü ve Medeniyeti Sempozyumu-I, Eşrefoğulları” konulu sempozyumun düzenleme komitesi başkanı Prof Dr. Mehmet Şeker, sempozyumların önemine dikkat çekti.
            Şeker: Sempozyum sayesinde, Denizli’nin Honaz ilçesinde yapıldığı bilinen 2. Haçlı seferinin Beyşehir’de yapıldığı belgelenerek yeni bir bilgi gün yüzüne çıkarıldı dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL