Arşiv

Göl Feneri’nden aşure etkinliği

BEYŞEHİR – Derneğin aşevinde düzenlenen etkinliğe Beyşehir Kaymakamı Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, Göl Feneri Derneği  Başkanı Hasan Takavcı, daire amirleri, belediye meclisi üyeleri, sivil..

Göl Feneri’nden aşure etkinliği

BEYŞEHİR – Derneğin aşevinde düzenlenen etkinliğe Beyşehir Kaymakamı Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, Göl Feneri Derneği  Başkanı Hasan Takavcı, daire amirleri, belediye meclisi üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, vatandaşlar, gönüllüler, üniversite öğrencileri ve dernek çalışanları katıldı.
        Katılımcılara aşure ikramı, Kur-an-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından bir konuşma yapan Dernek Başkanı Hasan Takavcı, Göl Feneri’nin Beyşehir’de hayırlı olan her işte var olduğunu söyledi. Takavcı, “Bunun içerisinde, bir gün eğer dağda bir kuş aç kalmışsa kışın yine gönüllü üniversite öğrencilerimiz, off-road üyelerimizle birlikte onları yemlerken bizleri görebilirsiniz, bir gün bu insanları ağaç dikerken görebilirsiniz, ki her yıl bin civarında ağacı toprakla buluşturuyoruz. Dağlarda kömür düşüren insanlarımız var üzerleri simsiyah, ihtiyacı olan ikinci el elbiseleri onlara ulaştırırken görebilirsiniz. Kuru gıda yardımı yaparken, yurtdışında yurtiçinde doğal afete uğramış Somali, Suriye, Pakistan gibi ülkelere çuval çuval malzeme taşırken görebilirsiniz. Sıcak yemek dağıtırken, cuma günleri hasta ziyaretleri yaparken görebilirsiniz. Bazı iş bulamamış kardeşyerimize iş ararken görebilirsiniz. Bu, bu derneğin ve Beyşehir insanının özünde var. Hiç kimse de kıyamete kadar bunu değiştiremez inşallah.”diye konuştu.Takavcı, 10 yıl önce kurulan derneğin 3 yıldırda bünyesinde aşevi hizmeti vermeye başladığını, her gün 150 kişinin evine sıcak yemek servisi yapıldığını belirtti.
        Takavcı, konuşmasında Beyşehir Göl Feneri Derneği’nin içerisinde aşevi, misafirhane, eşya deposu gibi birimler olan kendi binasına kavuşması için önümüzdeki günlerde başlatmayı planladıkları inşaat çalışmaları ile ilgili de bilgiler verdi. Bu konuda yürütülen fizibilite ve ön çalışmalardan bahseden Takavcı, 180 metrekarelik arsa ihtiyacının bir yönetim kurulu üyesi tarafından derneğe vakfedilerek bağışlandığını, binanın yapımı konusunda ise yine toplumun her kesiminden ve hayırseverlerden destek beklediklerini  kaydetti. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL