Arşiv

Gül’den, Üyelerine Borçlarınızı Yapılandırın

BEYŞEHİR – Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül; yaptığı yazılı açıklama ile üyelerini uyararak, borçların yapılandırması uygulamasından faydalanmalarını istedi.       Gül: Maliye Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik..

Gül’den, Üyelerine Borçlarınızı Yapılandırın

BEYŞEHİR – Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül; yaptığı yazılı açıklama ile üyelerini uyararak, borçların yapılandırması uygulamasından faydalanmalarını istedi.
       Gül: Maliye Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Belediyeler ile alacaklarını 6183 sayılı kanun kapsamında tahsil eden diğer kamu kurumların, yapılandırma kapsamında olduğunu belirten Gül:
“Odamıza borcu olan üyelerimizin gecikme zamları silinecek olup üyelerimiz isterlerse borçlarını 6 taksite kadar yapılandırabilecekler.
       Ayrıca vergi resim ve harçlar ile vergi cezaları, gecikme faizleri ve gecikme zamları, gümrük vergileri ile bu vergilerden doğan idari para cezaları, faiz gecikme faizi ve gecikme zamları, sosyal güvenlik primleri ile bunlara bağlı idari para cezaları gecikme faizi gecikme cezaları ve gecikme zamları, yapılandırma kapsamındadır.
        Yapılandırma kapsamına giren borç asıllarında bir indirim yapılmıyor ancak bu borç asıllarına uygulanan gecikme faizi ve gecikme cezaları ve gecikme zamları ile vergi cezalarının tamamı silinmektedir. Üyelerimiz için getirilen bir başka vergi avantajı da matrah artırımıdır. Yapılandırma kanunu ile getirilen bir başka avantaj da kamuoyunda kasa ve stok affı olarak bilinen uygulamadır. Üyelerimizin borçlarını yapılandırmak için son başvuru tarihi 31 Ekim 2016 tarihidir” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL