Arşiv

Havuzda yüzme terapisi

          BEYŞEHİR-Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından yaklaşık bir ay önce Beyşehir Gölü kıyısındaki Sahil Park’ta çocuklar için özel olarak yaptırılan yüzme havuzunda başlayan yaz yüzme spor okulunun..

Havuzda yüzme terapisi

          BEYŞEHİR-Beyşehir İlçe Belediyesi tarafından yaklaşık bir ay önce Beyşehir Gölü kıyısındaki Sahil Park’ta çocuklar için özel olarak yaptırılan yüzme havuzunda başlayan yaz yüzme spor okulunun ardından, şimdi de engelli ve down sendromlu çocuklar için de özel yüzme dersleri verilmeye başlandı. Bu kapsamda, Belediye özel eğitim gören çocuklara haftanın bir gününü yüzme havuzunun kapılarını açtı. Cumartesi günleri saat 16.00 ile 18.00 arasında özel çocuklar, öğretmenleri  ve aileleri nezaretinde geldikleri mekanda yüzme antrenörleri tarafından yüzme eğitimleri almaya başladı. Projenin uygulanmaya başlanması nedeniyle ilçe protokolü bir araya gelirken, engelli öğrenciler annelerinin de katıldığı ilk ders gününde yüzme sporunu öğrenmeye başladı. Aileler, devreye konulan uygulamadan dolayı Beyşehir Belediyesi’ne ve ilgili kurumlara teşekkür etti.

HAVUZ, CUMARTESİ GÜNLERİ  2 SAATÖZEL ÇOCUKLARA TAHSİS EDİLDİ

         Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Beyşehir’in çocuklara yönelik ilk yüzme havuzunu yaklaşık bir ay önce hizmete sunduklarını hatırlatarak,  “Önceliğimiz olan çocuklarımızla birlikte burada yaz yüzme spor okulunu da açtık ve halen devam ediyor. Bu havuzumuzu ilk etapta çocuklarımızın kullanabileceği şeklinde dizayn ettik, fakat bir teklif geldi. Yüzme, sağlıklı insandan tutun da özürlü, engelli insanına kadar fayda sağlayan bir spor dalıdır. Dolayısıyla biz gerek fiziksel engelli, gerekse down sendromlu çocuklarımıza yönelik yüzme terapisinin yüzme havuzumuzda uygulanması için haftanın bir gününü onlar için tahsis ettik. Her cumartesi günü saat 16.00 ile 18.00 arası bu havumuzuz dan sadece bu özel öğrencilerimiz yararlanacaktır.”dedi. Özaltun, ilçe genelinde yaşayan ve özel eğitim alan çocukların anne ve babalarına da seslenerek, çocuklarını bu yüzme terapisinden istifade etmeye çağırdı. 

BEYŞEHİR’E OLİMPİK YÜZME HAVUZU YAPILACAK

         Konya Gençlik Hizmetleri ve İl Müdürü Ömer Ersöz ise, çocukların ve gençlerin spor yapma ve yaptırma anlamında kurumunun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri olmasına rağmen, Konya’da özellikle belediyelerin bu alanda hem tesis yapma, hem de spor altyapısı hazırlanmasında çok büyük katkı sunduklarını söyledi. Kurum olarak kendilerinin de engellilerle ilgili böyle bir proje uygulaması olduğundan söz eden Ersöz, bu projenin Beyşehir’de de uygulanıyor olmasını görmekten çok mutlu olduğunu söyledi, Belediye Başkanı Özaltun’a bu çalışmasından dolayı teşekkür etti.  Ersöz, 2014 yılı yatırımında Beyşehir’e olimpik bir yüzme havuzu yapılmasının yer aldığını da hatırlatarak, “Onun yer durumları sözkonusu olduktan sonra ihalesi yapılacak ve Beyşehir’e de bir olimpik yüzme havuzu kazandırılacak zaten.”diye konuştu.
         Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk ise, yüzme havuzunda  aralarında öğrenim çağında olan rehabilitasyon merkezine devam eden öğrencilerin bulunduğunu belirterek, “Bunlar bizim için özel çocuktur. Her birine özel ilginin gösterilmesi gerekiyor. Diğerlerinin yaptığı aktivite ne varsa, burada da öğrencilere  bu hizmetler sağlanmaya çalışılıyor. Bu hizmeti veren, bu tesisleri açan belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra bu öğrencilere yönelik diğer aktiviteleri de gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.”dedi.

SIRADA BÜYÜK HAVUZ VAR…

         AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu da, böyle küçük da olsa bir havuz yaparak vatandaşların çocukların hizmetine sunması çok önemli olduğunu söyledi, “Tabiiki eleştiriliyor neden küçük diye, elbette çocuklarımız yüzmeyi küçük havuzda öğrenecek, ondan sonra halen yatırım programında olan ve yapıldığında büyük  havuzumuzda yüzmeye devam edecek.O yüzme havuzunun da yerle ilgili sorunu aşılır aşılmaz ihalesi yapılarak yapımına başlanacak. Şu anda yatırım programına girdi.”diye konuştu.
          Özel Rahibilitasyon Merkezi Müdürü Murat Arıaslan ise, bu etkinliği gerçekleştirdiği için Belediye Başkanı Özaltun’a teşekkür ederken, ilk etapta yüzme dersi alan özel eğitim gören çocuk sayısının 15 olduğunu, bu sayının diğerlerinin de eklenmesiyle daha da artacağını söyledi. Bu faaliyetin çocuklara çok faydalı olacağını düşündüğünü dile getiren Arıaslan, çocukların yüzme havuzunda yüzme sporunu öğrenirken, aynı zamanda iyi bir şekilde eğlenme fırsatı da bulduğunu sözlerine ekledi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL