Arşiv

Hayırseverden Eğitime Destek

BEYŞEHİR – Memur olarak çalıştığı dönemdeki birikimleriyle Beyşehir’deki eğitim çalışmalarına maddi destek vererek bir süre önce 8 derslikli okul binası yaptıran hayırsever memur emeklisi Süheyla Doğu Çatalkaya, şimdi de eşi..

Hayırseverden Eğitime Destek

BEYŞEHİR – Memur olarak çalıştığı dönemdeki birikimleriyle Beyşehir’deki eğitim çalışmalarına maddi destek vererek bir süre önce 8 derslikli okul binası yaptıran hayırsever memur emeklisi Süheyla Doğu Çatalkaya, şimdi de eşi Haydar Çatalkaya ile birlikte Beyşehir Sanayi Sitesi’nde kendisi ve eşinin ortak olarak adının verileceği yeni bir Mesleki Eğitim Merkezi yaptırıyor. Beyşehir İlçe Kaymakamlığı makamında Beyşehir’e yapılacak Süheyla Doğu-Haydar Çatalkaya Mesleki Eğitim Merkezi yapımı için protokol imzalandı. İmza törenine, Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk ile hayırsever çiftin yakını olarak vekaletini verdiği isim Güven Genç katıldı. Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük yaptığı konuşmada, son yıllarda pek çok hayırseverin neredeyse devletin yaptığı okullar kadar derslikler yaptırarak devlete bağışlayıp eğitim yatırımlarına destek verdiklerini belirtti. Hayırseverlere bundan dolayı minnet ve şükran duyguları içerisinde olduklarını ifade eden Başıbüyük, “Bugün de burada çok değerli hayırseverimiz hanımefendi Süheyla Doğu Çatalkaya’nın akrabası olan Güven Bey’e verilen vekalet neticesinde bir çıraklık eğitim merkezinin yapımı protokolünü imzalayacağız. Kendileri daha önce de 8 derslikli okul yaptırarak devletimize bağışlamıştı. Hem yaptırdığı bu okul için, hem de yaptıracakları yeni merkez için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah böyle hayırseverlerimizin sayılarını ve servetlerinin miktarını artırsın inşallah” dedi.
      Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yılmaz da, eğitime destek sağlayan hayırsevere teşekkür ederken, hayırseverlerin son günlerde sayısının giderek artmakta olduğunu vurguladı. Bu artışı Konya’da en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini belirten Yılmaz, il merkezi ya da ilçelerde eğitime yüzde yüz destek kampanyasından faydalanarak hayırseverlerin istedikleri yerlerde okul yaptırabileceklerini, bu konuda büyükşehir belediyesi ile ilçe belediyelerinin gerekli yardımı sağlamakta olduğunu, kaymakamlıklar, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin de gereken her türlü kolaylığı sunmakta olduğunu söyledi.
       Hayırsever çiftin vekili Güven Genç ise, böyle bir yatırıma vesile olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Halam adına yatırımda emeği geçecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum, hayırlı olsun” dedi.
        Konuşmaların ardından yeni merkezin yapım protokolü taraflarca imzalandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL