Arşiv

Huğlu: Beyşehir ateş çemberinden geçti

          BEYŞEHİR – Huğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 30 Mart’ta yapılan yerel seçimleri değerlendirdi. Bu seçimlerin, AK Parti camiası için adeta bir sınav niteliğinde olduğunu belirten Huğlu,..

Huğlu: Beyşehir ateş çemberinden geçti

          BEYŞEHİR – Huğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 30 Mart’ta yapılan yerel seçimleri değerlendirdi. Bu seçimlerin, AK Parti camiası için adeta bir sınav niteliğinde olduğunu belirten Huğlu, “Beyşehir ateş çemberinden geçirildi. Allah’a şükür sınavdan başarıyla çıktık.  AK Parti camiasının sağduyusu, sukut etmesi ve masumiyetle halkı aldatmadan, kandırmadan yaptığı bu siyaset Beyşehir’e de kazandırdı” ifadesini kullandı.
          Huğlu şu değerlendirmelere yer verdi: “30 Mart 2014 yerel seçimlerinden  başarıyla çıktık. Beyşehir başarıyla çıktı. Özellikle seçim sonrasında, yapılan itirazdan sonra  adeta Beyşehir bir ateş çemberinden  geçirilmiştir. Seçime  itirazın hemen ardından  atılan twit ve facebooktan  ‘’Yanık Oy pusulaları bulundu, oylar çalınmış’ gibi paylaşımlarla provokatörler devreye girmiş,  özellikle  küçük yaştaki masum gençler tetiklenerek tamamen Beyşehir’i karıştırıp  olaylar daha büyük safhalara çekilmek istenmiştir. Fakat Hem AK parti camiası, hem de şu güzel şehrimizin  güzel insanları, Beyşehirli hemşerilerimiz bu oyuna gelmemiştir. Olayın mahiyeti ve amacı büyüktür.  Özellikle İstanbul’da yaşanan ağaç bahane edilerek gezi olaylarını tetikleyenler de olayın içine dâhil edilmiş, yapılan  araştırmalar sonucunda adeta insanın kanını donduracak bilgilere ve belgelere ulaşılmıştır.
         Olayın mahiyeti büyüktür.  Özellikle açılan bazı sahte hesaplardan paylaşılanlarla adeta insanlar birbirine düşürülmek amaçlanmıştır.  Milletvekilleri Deniz Baykal ve Mustafa Kalaycı gibi isimlerin adına açılan sahte hesaplardan yazılanlarla insanlar örgütlenmeye çalışılmıştır. Mustafa Kalaycı ve Deniz Baykal adına açılan sahte hesaplardan paylaşılan bazı yazı ve içerikler şöyledir: 
         Deniz_Baykal: ‘Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Beyşehir ilçe seçim kurulu başkanı hâkim hanımı görevinden açığa aldı.’
         Deniz_Baykal: ‘Konya’nın Beyşehir ve Seydişehir ilçelerinde MHP adaylarının kazandığı halde bile AK Parti adayı kazanıyor. Oy çalıyorlar.’

         Mustafa Kalaycı
         @mustafakalaycik: ‘Beyşehir ve Seydişehir’de oylarımız çalındı. MHP kazanacak yere AK Parti kazandı, belediyelerde oy sandıkları değiştirildi.’
        -‘Beyşehir’de seçimi durdurdular, Ankara’ya gidiyorum, Ankara’dan baskı kurmuşlar’
         -AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, seçim kurulu başkanını durdurun diye tehdit etmiş, yüreğin yeterse gel durdur göreyim’
          “Güzel şehrimizi karıştırmaya insanları kışkırtarak kavga ortamı yaratılmasının kimseye fayda getirmeyeceğini aktaran  Huğlu, açıklamasındai: “Seçmenlerimiz gerek beldelerimizden gerekse, köylerimizden ve merkezden  adliye önüne gitmeyi arzu etmişlerdir. Fakat biz teşkilat olarak hiçbir kimsenin gitmemesi ve beldelerden gelmelerinin önünü kestik. Kesinlikle kabul etmedik. Buna Beyşehir Emniyeti mensupları da şahittir.  Emniyet Teşkilatı tarafından  bu duyarlılığımız için bizlere teşekkür edilmiştir. İnsanların karşı karşıya getirilmesi, kavga ortamına sürüklenmesi, kutuplaştırılması bu memlekete ne kazandırır acaba. İşte seçim bitti. Nasip Murat Özaltun kardeşimizeymiş.  Muhalefetin yaptığını biz de yapsaydık burada daha büyük olaylara sebebiyet verilseydi bunun bedelini ödeyebilir miydik?  Her ağzımızdan çıktığında Beyşehir sevdası diyoruz . Beyşehir sevdası , ‘ben varsam varım, ben yoksam benden sonrası tufan’ felsefesiyle olmamalı diye düşünüyorum. Burada seçimden sonra da herkes yüz yüze bakacak. Elinde delil olmadan, hiçbir dayanağı bulunmayan, dayanaksız söylemlerle  adeta sokak dedikodularıyla siyaset yapmak bu şehre hiçbir şey kazandırmaz. Özellikle bizler yöneticiler, İlçe başkanları, belediye başkan adayları söylemlerine çok dikkat etmelidirler. Aksi halde çıkacak bir kıvılcımla toplumu içinden çıkamayacağımız hale getiririz. Özellikle bunun için O kriz döneminde sessiz kalmayı, sukut etmeyi, sağduyulu olmayı tercih ettik. Allah’a şükür, Biz Kazandık, AK Parti kazandı, Beyşehir kazandı’ İnşallah,  yarınlar daha güzel olacak.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL