TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 360.849
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.862
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 223
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.352
Arşiv

Huğlu vekilleri tebrik etti

          BEYŞEHİR-AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, aralarında Beyşehir bölgesinin de vekili olan AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı başta olmak üzere TBMM’ye başörtülü olarak..

Huğlu vekilleri tebrik etti

          BEYŞEHİR-AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, aralarında Beyşehir bölgesinin de vekili olan AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı başta olmak üzere TBMM’ye başörtülü olarak giren tüm milletvekillerini kutladı. Huğlu,partisinin ilçe teşkilatında gazetecilere yaptığı açıklamada, başörtüsü mevzusunun nüfusunun yüzde 99’unun müslüman olan bir ülkede problem olmaması gerektiğini vurguladı. İnsanların giyim kuşamına değil, beynine ve fikrine önem veren bir parti olarak artık bu başörtüsü probleminin konuşulmaması gerektiğine inandıklarını belirten Huğlu, bu doğrultuda yapılan çalışmaların ardından artık kamusal alanda başörtülü bayanların çalışabileceği gibi başörtülü milletvekillerinin de meclis çalışmalarını baş örtülü bir şekilde yürütebileceklerini söyledi.
           Bu anlamda meclise başörtülü olarak giren 4 milletvekilini tebrik ettiğini belirten Huğlu, şunları kaydetti: “Başta Konya milletvekilimiz ve hemşehrimiz Beyşehir İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Gülay Samancı olmak üzere başörtülü diğer milletvekillerimizi de tebrik etmek istiyorum. Hacdan dönmesinden sonra başörtüsüyle meclise girmiş olması gerçekten artık Türkiye’nin normalleştiğini gösteriyor. İnşallah bundan sonra hiçbir vatandaşımızın giyiminden kuşamından dolayı dışlanmadığı, toplum tarafından baskı görmediği günleri hep birlikte yaşayacağız diyorum. Hayırlı olsun diyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL